Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ZDJĘCIA, WYNIK Oddech ulgi przy Okrzei. Gliwiczanie oddalili się od strefy spadkowej

Tomasz Kuczyński
15.04.2024 r. PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Zagłębie Lubin.
15.04.2024 r. PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Zagłębie Lubin. Lucyna Nenow
W poniedziałek 15 kwietnia 2024 roku w ostatnim meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0 (2:0) i oddalił się od strefy spadkowej. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania przy Okrzei oraz WIDEO z bramkami.

Piast Gliwice przed tym spotkaniem miał tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, więc przy Okrzei nie dopuszczano innej myśli niż wygrana. W dniu meczu z Zagłębiem Lubin portal Meczyki.pl poinformował nieoficjalnie o rezygnacji prezesa Piasta Grzegorza Bednarskiego, o której mówiło się już od kilku tygodni. Klub nie wydał komunikatu, a trener Alaksandar Vuković zapytany o tę sprawę w wywiadzie w Canal+ Sport odparł: - Moja wiedza jest na tym samym poziomie, co pana Włodarczyka z Meczyków. Nic więcej nie wiem.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast Gliwice - Zagłębie Lubin, 15.04.2024 r.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin: Wrzuty z autu na miarę dwóch bramek

Czarne chmury zgromadziły się też trenerem gliwiczan Aleksandarem Vukoviciem. W poniedziałek dodatkowo zmierzył się z Waldemarem Fornalikiem, który z Piastem zdobył mistrzostwo Polski.

Zaskoczeniem był brak w wyjściowym składzie Ariela Mosóra, który w 24 ekstraklasowych i pięciu pucharowych meczach w tym sezonie zawsze wychodził w „jedenastce”.

Gospodarze zaczęli z animuszem. W 5. minucie Arkadiusz Pyrka wpadł z prawej strony w pole karne, ale udało mu się dokładnie dograć do partnerów. Dwie minuty później Jakub Czerwiński w zamieszaniu nie zdołał wepchnąć piłki z bliska do bramki.

Ataki Piasta przyniosły efekt w 17. minucie. Po dalekim wrzucie z autu Patryka Dziczka podanie głową przedłużył Fabian Piasecki, a Michael Ameyaw uderzył głową na bramkę. Odbita od obrońcy piłka wróciła do niego z czego skrzętni skorzystał i zagrał do Jakuba Czerwińskiego, który główką posłał futbolówkę pod poprzeczkę!

Dziesięć minut później znów popłoch w polu karnym Zagłębia wywołał wrzut z autu Dziczka. Nikt nie umiał wybić piłki, która trafiła do Fabiana Piaseckiego, a ten sprytnie szpicem buta posłał piłkę między dwoma obrońcami i między nogami bramkarza Sokratisa Dioudisa.

W 34. minucie Piast stracił Piaseckiego (uraz mięśniowy łydki) i musiał grać bez nominalnego napastnika, bo Kamil Wilczek leczy kontuzję kolana.

Do przerwy Piast oddał 8 strzałów, w tym 3 celne. Zagłębie w tych statystykach miało po 0.

- Taką drużynę Piasta w każdej połowie, w każdym meczu chcę widzieć - mówił w przerwie Jakub Czerwiński, który rozgrywał 200. mecz w gliwickich barwach.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin: Jedyny celny strzał gości w doliczonym czasie

Na początku drugiej połowy gospodarze mieli kolejne okazje. Arkadiusz Pyrka w 48. minucie strzelił tuż nad poprzeczką. Cztery minuty później bramkarza Zagłębia z trudem sparował strzał z dystansu Grzegorza Tomasiewicza, a Pyrka spudłował dobitkę, choć powinien umieścił piłkę w siatce.

Goście z czasem zaczęli się budzić, ale ciągle nie mieli w dorobku nawet jednego strzału. Piast był konkretniejszy - w 73. minucie Dioudis popisał się dobrą interwencją po uderzeniu Miłosza Szczepańskiego. W 78. minucie Zagłębie zaliczyło pierwszy strzał, którego autorem był Mateusz Grzybek (skończyło się na rzucie rożnym).

W doliczonym czasie z rzutu wolnego uderzył Damjan Bohar i Frantisek Plach pewnie złapał piłkę. To był pierwszy i ostatni celny strzał gości.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Jakub Czerwiński (17), 2:0 Fabian Piasecki (27)

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa - Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz, Miłosz Szczepański (80. Tom Hateley), Jorge Felix - Fabian Piasecki (34. Tihomir Kostadinov).

Zagłębie: Sokratis Dioudis - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Luis Mata (62. Mateusz Grzybek) - Tomasz Pieńko (62. Damjan Bohar), Damian Dąbrowski, Marko Poletanović (75. Marek Mróz), Serhij Bułeca (46.Juan Munoz), Mateusz Wdowiak (82. Patryk Kusztal) - Dawid Kurminowski.

Żółte kartki: Kostadinov, Pyrka - Kurminowski, Poletanović

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 3.217