Menu Region

Znajoma posłanki Izabeli Leszczyny wygrała w Loterii...

Znajoma posłanki Izabeli Leszczyny wygrała w Loterii Paragonowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

js

41Komentarzy Prześlij Drukuj
Izabela Leszczyna (posłanka PO), jako podsekretarz w Ministerstwie Finansów za rządów PO i PSL przez kilka miesięcy namawiała Polaków, aby brali w sklepach paragony i brali udział w Loterii Paragonowej, w której są atrakcyje nagrody. Namowy posłuchała koleżanka poseł Izabeli Leszczyny z Częstochowy Grażyna Kawecka-Karaś i wygrała w losowaniu z 16 stycznia br. opla insygnię.
- Przysłała mi sms-a, że wgrała w loterii - mówi poslanka Izabela Leszczyna. - Zapytałam w jakiej loterii, bo przecież już od ponad trzech miesięcy nie pracuję w Ministerstwie Finansów. Okazało się, że w Loterii Paragonowej.

Panie znają się z pracy w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, sprzed dziesięciu lat. Grażyna Kawecka-Karaś była tam dyrektorem (dziś jest na emeryturze), a Izabela Leszczyna konsultantem.


Obie panie zgodnie twierdzą, że wygrana w loterii paragonowej jest wyłącznie przypadkiem. Wzbudził on jednak podejrzenia jednego z częstochowskich radnych PiS, a sprawę nagłośnił portal wPolityce.pl. Poseł Leszczyna opublikowała w tej sprawie specjalne oświadczenie.



Oświadczenie wz. z publikacjami dotyczącymi Narodowej Loterii Paragonowej

W związku z publikacją portalu wpolityce.pl informacji nt. wygranej w Narodowej Loterii Paragonowej, informuję, że od listopada 2015 r. nie pełnię funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów i w związku z tym nie nadzoruję już tego projektu. Szczegółowe informacje dotyczące loterii, jej procedur, systemu losującego zwycięzców, znaleźć można na stronach Ministerstwa Finansów a wszelkie dodatkowe pytania należy kierować do osób obecnie nadzorujących projekt w Ministerstwie.

Kiedy dowiedziałam się, że jedną z 6 osób, które wygrały samochód, jest mieszkanka mojego miasta, Częstochowy – w pierwszym, naturalnym odruchu, bardzo się ucieszyłam, tym bardziej, że zwyciężczynię znam, bo 8 lat temu pracowałyśmy razem w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Dopiero po chwili pomyślałam, że komuś innemu, zamiast radości, przyjdzie do głowy wysnucie absurdalnych insynuacji.
Ale czy jest to powód, by mieszkańcy Częstochowy, w dużej mierze osoby, które mnie znają i które ja znam z racji pełnionych od lat funkcji publicznych, nie mogli uczestniczyć w loterii? Nie! Wprost przeciwnie. Nadal, a nawet jeszcze mocniej, zachęcam wszystkich! Rejestrujcie paragony, bo warto! Trzymam kciuki za każdego!

Radnemu PiS z Częstochowy, który “nie oskarża, ale podejrzliwie patrzy” współczuję, bo stan ciągłej podejrzliwości, w którym Pan Radny znajduje się od wielu lat, może w końcu niekorzystnie oddziaływać na Pana zdrowie.


W Loterii Paragonowej, paragony zgłoszone do loterii są sprawdzane przez służby skarbowe.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
41

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

jasne jasne:)

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

na pewno będę brał paragony (gość)  •

no teraz juz nie nadzoruje bo i po co:) kumpela ma samochod a kolejny przekret by nie przeszedl wiec czas zwijac bajzel:)

odpowiedzi (0)

skomentuj

z komuszyzmu nie wyleczy się dając tym ludziom stanowiska

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

we (gość)  •

pajęczyna zniszczyła ten kraj

odpowiedzi (0)

skomentuj

wygrala

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

alex (gość)  •

z gory bylo wiadomo,kto bedzie wlascicielem.cba,policja,prokuratura powinna zajac sie tym paragonowym szwindlem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Cud gosPOdarczy

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Polak (gość)  •

No, ej, co te ludzie wyprawia. Panie Ministrze zrob Pan pozadek z ta loteria.

odpowiedzi (0)

skomentuj

bajeczki dla naiwnych

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

JUTEK (gość)  •

nie powinna brać udziału i rodzina też w konkursie jak go przygotowywała SKANDAL !

odpowiedzi (0)

skomentuj

Prawo i Sprawiedliwość!

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Żeżuncja (gość)  •

Oświadczenia może sobie ta Pani pisać, ale policja i nawet organy rządowe powinni tą sprawę wyjaśnić bo dotyczy całego naszego narodu.Przede wszystkim poprzez sprawdzenie wszelkich procedur i działania owego systemu losującego,sprawdzenie rozmów telefonicznych tych dwóch pań itp. Powinno być śledztwo w tej sprawie i takie jest moje zdanie.Złodziejowi nikt na słowo nie wierzy tylko jest zbieranie dowodów,świadków itp. w końcu jest powiedzenie "jak złapią Cię za rękę mów że to nie Twoja ręka", więc niedopuszczalne jest pozostawienie tej sprawy bez szczegółowego dochodzenia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

To typowe dla polityków PO

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

toefl (gość)  •

Czy pamiętacie takiego byłego polityka PO - Piskorski - onże bardzo się wzbogacił i wyjaśniał , że wielokrotnie pod rząd wygrał w ruletkę w ... Gdańsku .... centrum polskiej patologii

odpowiedzi (0)

skomentuj

tak se mysle

+7 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przypadek (gość)  •

jakim trza byc idiota zeby wierzyc ze to przypadek, 58 milionow kuponow i wygrywa kolezanka , 2 razy mniejsze szanse niz trafic 6 w duzego lotka , a juz chyba 30000000 razy mniejsze zeby 6 trafila znajoma , otworzcie oczy LUDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Obłuda i skandal

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Często w różnych konkursach nie może brać udziału rodzina organizatorów ale koleżanka, swat czy siostra szwagra to już nie jest rodzina ; więc łatwo można sobie to obejść ;| Szczerze to skandal, loteria mająca na celu promowanie uczciwości społeczeństwa, rozliczania podatkowego.A wygląda na to że pomysłodawców i organizatorów akcji owa uczciwość nie dotyczy. Brawo dla tego Pana, który to nagłośnił i zwrócił na to uwagę :) A ta Pani widać już jakieś złośliwości do niego bo jako jedyny okazał się bystry i powiązał fakty, chciał pokazać ludziom prawdę.Sama rejestrowałam paragony,można wysyłać do nich pytania odnośnie wątpliwości co do loterii.Napisałam ze 3 pytania.Dwa były hipotetyczne na wypadek wygrania przeze mnie nagrody,czy jeśli nie odbiorę telefonu to czy wtedy przepada nagroda do tych rezerwowych osób wylosowanych a jeśli nie to ile czasu mam na potwierdzenie zgłoszenia.Inne było normalne.I powiem tak na to normalne mi odpowiedzieli odnośnie tam wypełnienia wpisania czegoś.A na te hipotetyczne nie (chociaż wszystko to była jedna wiadomość).Już wtedy uznałam to za ignorancję i przekręt skoro nie dopuszczają możliwości tego, że mogłabym okazać się 'zbiegiem okoliczności 'jak koleżanka tej Pani i wygrać jakąkolwiek z nagród.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Idiotyzm pisowski nie zna granic

+6 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bwana kubwa (gość)  •

Oczywiście, dureń z pisu i komentujący poniżej wietrzą spisek. Mogę z całą powagą stwierdzić, takich idiotów jak wy pisiory trudno szukać na tej ziemi

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 »