Media o kolejnym "silnym człowieku" w TVP. Były współpracownik WSW ma pracować w ochronie Telewizji Polskiej

OPRAC.:
Robert Szulc
Robert Szulc
20 grudnia 2023 r. Polacy protestują przeciw bezprawnemu przejęciu TVP
20 grudnia 2023 r. Polacy protestują przeciw bezprawnemu przejęciu TVP Fot. Adam Jankowski
Emerytowany wojskowy i wieloletni radny PO, były szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu został zatrudniony w TVP na „okresie próbnym” - pisze portal wPolityce, powołując się na nieoficjalne informacje „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, chodzi o pracę w ochronie. Życiorys Dobosza „prześwietlił” nowosądecki fotograf Sylwester Adamczyk.

Bardzo mocnym akcentem personalnym na linii Nowy Sącz - Warszawa zaczął się nam 2024 rok. Jak bowiem podał dziś portal DTS 24, Grzegorz Dobosz, sądeczanin, emerytowany podpułkownik Wojska Polskiego, rocznik 1962, były szef sądeckiej Wojskowej Komendy Uzupełnień, a także w przeszłości sądecki radny i przewodniczący Rady Miasta, został pracownikiem neo TVP w Warszawie, tworzonej po bezprawnym i brutalnym przejęciu mediów publicznych przez „silnych ludzi” pod wodzą podpułkownika Urzędu Ochrony Państwa Bartłomieja Sienkiewicza, ministra kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie Donalda Tuska

— portal wPolityce.pl przytacza słowa Sylwestra Adamczyka z jego facebookowego profilu.

Fotograf, za DTS.pl, podkreśla, że nie wiadomo, dlaczego zdecydowano o zatrudnieniu emerytowanego wojskowego związanego z Platformą Obywatelską w rzekomo „odpolitycznionej” TVP i że jak na razie chodzi o „okres próbny”.

Autor wpisu na Facebooku zwraca również uwagę na szczególny fakt z życiorysu Dobosza sprzed 1989 r.

Pośród wielu funkcji, jakie pełnił w swoim życiu Grzegorz Dobosz dziennikarze i komentatorzy sądeckiego życia politycznego bardzo często zapominają o jednej, bardzo istotnej. Otóż Grzegorz Dobosz był Tajnym Współpracownikiem peerelowskich służb specjalnych, konkretnie Wojskowej Służby Wewnętrznej, będącej wojskowym odpowiednikiem zbrodniczej Służby Bezpieczeństwa, która w latach komuny trzymała za twarz cywilną część polskiego społeczeństwa

— pisze Adamczyk, powołując się na informacje z Inwentarza Archiwalnego IPN. Jak czytamy we wpisie mieszkańca Nowego Sącza, Dobosz „współpracował z WSW w latach 1981-90 i nosił pseudonim ‘Tatar’ nr rejestracyjny 55932”.

Według Sylwestra Adamczyka, nowy pracownik TVP, kandydując w 2011 r. do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej złożył oświadczenie lustracyjne, przyznając się do współpracy z wojskową bezpieką.

WSW w III RP przemianowano na WSI, czyli Wojskowe Służby Informacyjne. WSI zlikwidował rząd PiS. Komisją weryfikacyjną, której powierzono to zadanie, kierował Antoni Macierewicz.

Ilu byłych funkcjonariuszy i tajnych współpracowników WSW i WSI znalazło się, bądź znajdzie się w najbliższym czasie, na Woronicza 17 i jakie zadania naprawdę wyznaczył im tam do wykonania Bartłomiej Sienkiewicz? Czas pokaże. Jednak ich obecność w neo-TVP nie wróży niczego dobrego, tak dla Polski, jak i dla samej TVP. Na razie poznaliśmy personalia jednego z nich…

— podsumowuje Sylwester Adamczyk.

Źródła: wPolityce.pl

rs

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl