25 maja 2014 r. odbędą się wybory do europarlamentu. W stolicy Polski i ośmiu przylegających do niej powiatach (okręg nr 4 Warszawa I) 99 kandydatów rywalizuje o pięć mandatów. Oto listy wyborcze i kandydaci do europarlamentu.
Okręg nr 4 Warszawa I obejmuje obszar części województwa mazowieckiego - miasto Warszawa oraz następujące powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński. W tym okręgu głosują także obywatele Polski przebywający zagranicą.
Kandydaci do europarlamentu z okręgu nr 4 walczą o pięć mandatów. Każdy wyborca ma prawo oddać tylko jeden głos. Do głosowania uprawnionych jest 2 177 414 wyborców.
[GDZIE MOŻNA ODDAĆ GŁOS? SPRAWDŹ SIEDZIBĘ SWOJEGO OBWODU NA STRONIE PKW]
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Jacek Olgierd Kurski | Warszawa | ekonomista |
2 | Hanna Małgorzata Wujkowska | Zielonka | lekarz |
3 | Anna Katarzyna Makuch | Warszawa | politolog |
4 | Mateusz Cymański | Malbork | przedsiębiorca |
5 | Danuta Maria Tyniec | Milęcin | politolog |
6 | Zenon Ryszard Nowak | Warszawa | dziennikarz |
7 | Monika Orłowska | Karpiska | student |
8 | Adam Jan Fila | Jeziórko | pracownik hali |
9 | Bartłomiej Przemysław Stróżka | Warszawa | przedsiębiorca |
10 | Paweł Gajewski | Warszawa | pracownik biurowy |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Krzysztof Bosak | Warszawa | działacz społeczny |
2 | Jan Paweł Sapijaszko | Warszawa | prawnik |
3 | Sylwia Dominika Domradzka | Warszawa | archeolog |
4 | Anna Maria Wasiukiewicz | Warszawa | psycholog |
5 | Paweł Jacek Małecki | Warszawa | dyrektor rozwoju biznesu w branży IT |
6 | Mariusz Bernard Patey | Warszawa | fizyk |
7 | Paulina Danuta Małyszek | Siedliszcze | student |
8 | Karolina Cecylia Kądziela | Warszawa | socjolog |
9 | Łukasz Marek Walczak | Warszawa | przedsiębiorca |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Wojciech Michał Olejniczak | Warszawa | ekonomista |
2 | Katarzyna Maria Piekarska | Warszawa | radca prawny |
3 | Marek Zbigniew Balicki | Ząbki | lekarz |
4 | Alicja Agnieszka Tysiąc | Warszawa | pracownik biurowy |
5 | Krystian Legierski | Warszawa | prawnik |
6 | Małgorzata Dorota Winiarczyk-Kossakowska | Warszawa | nauczyciel akademicki |
7 | Elżbieta Magdalena Wiśniewska | Warszawa | ekonomista |
8 | Marek Zdzisław Papuga | Nowy Dwór Mazowiecki | inżynier elektronik |
9 | Grzegorz Jerzy Gruchalski | Warszawa | student |
10 | Piotr Gadzinowski | Warszawa | publicysta |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Zdzisław Marek Krasnodębski | Warszawa | wykładowca akademicki |
2 | Hanna Foltyn-Kubicka | Sopot | filolog germański |
3 | Jarosław Karol Krajewski | Warszawa | politolog |
4 | Ewa Tomaszewska | Warszawa | fizyk |
5 | Marek Jurek | Wólka Kozodawska | historyk |
6 | Agnieszka Kaczmarska | Warszawa | politolog |
7 | Piotr Michał Uściński | Ząbki | menadżer |
8 | Wojciech Jerzy Ołdakowski | Głosków | rolnik |
9 | Artur Cezary Górski | Warszawa | poseł na Sejm RP |
10 | Anita Czerwińska | Wyględy | prawnik |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Ryszard Roman Kalisz | Warszawa | adwokat |
2 | Wanda Hanna Nowicka | Warszawa | filolog klasyczny |
3 | Krzysztof Stefan Iszkowski | Warszawa | wykładowca akademicki |
4 | Nina Sankari | Zielonka | filolog romański |
5 | Artur Dębski | Józefosław | menadżer |
6 | Katarzyna Barbara Olejnik | Warszawa | ekonomista |
7 | Tomasz Szypuła | Warszawa | dziennikarz |
8 | Daria Joanna Trapsz-Drabczyńska | Murowana Goślina | specjalista ds. stosunków międzynarodowych |
9 | Aleksander Paweł Mazurek | Warszawa | farmaceuta |
10 | Inga Krystyna Kostrzewa | Warszawa | dziennikarz |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Paweł Robert Kowal | Warszawa | historyk |
2 | Krystyna Ida Iglicka-Okólska | Warszawa | nauczyciel akademicki |
3 | Barbara Łucja Jezierska | Warszawa | architekt |
4 | Elżbieta Paziewska | Nadarzyn | wykładowca akademicki |
5 | Janusz Józef Byliński | Zakroczym | inżynier ogrodnik |
6 | Mariusz Marek Omelańczuk | Otrębusy | ekonomista |
7 | Bożena Leokadia Ługowska | Warszawa | ekonomista |
8 | Piotr Michał Wrześniak | Warszawa | ekonomista |
9 | Wojciech Robert Matyjasik | Warszawa | urzędnik |
10 | Tomasz Bartłomiej Szlązak | Warszawa | przedsiębiorca |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Michał Marusik | Gdańsk | chemik |
2 | Jacek Wilk | Warszawa | adwokat |
3 | Grzegorz Tadeusz Bieszczad | Ożarów Mazowiecki | nauczyciel akademicki |
4 | Joanna Beata Biegała | Opypy | projektant baz danych |
5 | Mariusz Siudym | Pruszków | specjalista bankowości |
6 | Joanna Krzysztofik | Warszawa | filolog |
7 | Krzysztof Piotr Bronowski | Koczargi Nowe | technik informatyk |
8 | Agnieszka Teresa Strzoda | Kochcice | chemik |
9 | Alina Barbara Jankowska | Milanówek | księgowa |
10 | Rafał Piotr Pazio | Duczki | nauczyciel |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Danuta Maria Hübner | Warszawa | nauczyciel akademicki |
2 | Michał Jan Boni | Warszawa | konsultant |
3 | Paweł Ksawery Zalewski | Warszawa | doradca personalny |
4 | Alicja Dąbrowska | Warszawa | lekarz |
5 | Tadeusz Edward Ross | Józefosław | aktor |
6 | Alicja Danuta Olechowska | Milanówek | poseł na Sejm RP |
7 | Marcin Święcicki | Warszawa | ekonomista |
8 | Krzysztof Piotr Skolimowski | Warszawa | urzędnik samorządowy |
9 | Kinga Magdalena Gajewska | Błonie | przedsiębiorca |
10 | Roman Jacek Kosecki | Konstancin | trener piłkarski |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Grzegorz Józef Benedykciński | Grodzisk Mazowiecki | urzędnik samorządowy |
2 | Bożena Jadwiga Żelazowska | Józefów | politolog |
3 | Dariusz Grzegorz Grajda | Celestynów | urzędnik samorządowy |
4 | Lidia Rudzka | Warszawa | inżynier inżynierii środowiska |
5 | Katarzyna Izabela Kręźlewicz | Warszawa | rzecznik patentowy |
6 | Sylwester Jagodziński | Wołomin | dziennikarz |
7 | Józef Zalewski | Piaseczno | etnograf |
8 | Waldemar Cezary Roszkiewicz | Laski | lekarz stomatolog |
9 | Przemysław Cichocki | Legionowo | urzędnik państwowy |
10 | Erwina Lilia Ryś-Ferens | Warszawa | nauczyciel |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Agnieszka Magdalena Grzybek | Warszawa | polonista |
2 | Artur Paweł Wieczorek | Warszawa | socjolog |
3 | Małgorzata Dorota Aulejtner | Warszawa | pielęgniarka |
4 | Grzegorz Ilka | Warszawa | dziennikarz |
5 | Ewa Anna Sufin-Jacquemart | Warszawa | zawodowy działacz organizacji pozarządowej |
6 | Mateusz Józef Urban | Warszawa | tłumacz |
7 | Katarzyna Dmochowska | Piaseczno | geolog |
8 | Cezary Żurawski | Warszawa | dziennikarz |
9 | Jolanta Anna Zawadzka | Jasienica | pedagog |
10 | Maciej Konieczny | Warszawa | kulturoznawca |
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl