Arsenal stracił pozycję lidera Premier League. "Kanonierzy" przegrali z Aston Villą

Bartosz Głąb
Arsenal przegrał z Aston Villą w hicie kolejki.
Arsenal przegrał z Aston Villą w hicie kolejki. PAP / EPA
Arsenal przegrał w hitowym starciu 33. kolejki Premier League przegrał na Emirates Stadium z Aston Villą 0:2. Obie bramki goście zdobyli pod koniec spotkania. Na listę strzelców wpisali się Leon Bailey oraz Ollie Watkins. Tylko z ławki rezerwowych mecz oglądali Jakub Kiwior oraz wracający po kontuzji Matty Cash.

Arsenal przegrał z Aston Villą w hicie kolejki

We wcześniejszym niedzielnym spotkaniu Liverpool niespodziewanie przegrał u siebie z Crystal Palace 0:1 i "Kanonierzy" stanęli przed szansą na powiększenie przewagi w tabeli nad "The Reds". W meczu z Aston Villą tylko na ławce rezerwowych znalazł się Jakub Kiwior, który prawdopodobnie odpoczywa przed rewanżowym starciu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Wśród zmienników ekipy przyjezdnej znalazł się też Matty Cash, który wraca do kadry meczowej po kontuzji, której nabawił się w meczu reprezentacji Polski.

Arsenal prowadzenie mógł objąć w 40. minucie. Bukayo Saka perfekcyjnie wyłożył piłkę w polu bramkowym rywali do Leandro Trossarda, ale jego strzał z bardzo bliskiej odległości instynktownie wybronił Emiliano Martinez.

Liverpool przegrał w wyjątkowym meczu. Wypadnie z walki o mistrzostwo?

33. kolejka Premier League. Arsenal FC - Aston Villa 0:2.
33. kolejka Premier League. Arsenal FC - Aston Villa 0:2. PAP / EPA

Zabójcza końcówka Aston Villi. "Kanonierzy" pokonani w niedzielnym hicie

Swoją szansę na zdobycie bramki przed przerwą miał również Ollie Watkins. Po błędzie w wyprowadzeniu piłki przez "Kanonierów", dopadł do niej snajper przyjezdnych i popędził w stronę bramki. Jednak uderzenie 28-letniego napastnika trafiło tylko w słupek. Natomiast po zmianie stron cudownego gola mógł strzelić Youri Tielemans, ale jego próba obiła poprzeczkę bramki gospodarzy.

Aston Villa dopięła swego w 84. minucie. Piłkę z lewego skrzydła w pole karne Arsenalu posłał Lucas Digne, a z niefrasobliwości defensywy londyńczyków skorzystał Leon Bailey, który wpakował futbolówkę do pustej bramki.

"Kanonierzy" rzucili się do ataku, jednak zostali skarceni zaledwie 3 minuty później. Tym razem prostopadłe podanie otrzymał Ollie Watkins, popędził na bramkę przeciwników i technicznym strzałem ustalił wynik meczu na 2:0.

Aston Villa wygrała z Arsenalem w hicie kolejki Premier League
Aston Villa wygrała z Arsenalem w hicie kolejki Premier League PAP / EPA

Manchester City liderem Premier League

Nowym liderem tabeli jest Manchester City, który wczoraj rozbił na Etihad Stadium Luton Town aż 5:1. Do końca sezonu Premier League "The Citizens" podobnie jak i Liverpool oraz Arsenal mają do rozegrania jeszcze 6 spotkań.

W innym niedzielnym meczu West Ham United przegrał u siebie z Fulham 0:2. Całe spotkanie w bramce "Młotów" rozegrał Łukasz Fabiański.