Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znany festiwal muzyki elektronicznej Audioriver w nowym roku przeniesie się do Łodzi

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Audioriver Festival w przyszłym roku odbędzie się w łódzkim Parku na Zdrowiu
Audioriver Festival w przyszłym roku odbędzie się w łódzkim Parku na Zdrowiu materiały prasowe
Audioriver, jeden z największych festiwali muzyki muzyki elektronicznej w Europie Środkowo-Wschodniej, w przyszłym roku przenosi się do Łodzi.

Prezentujący najróżniejsze odmiany muzyki elektronicznej Audioriver Festival, który w lipcu bieżącego roku celebrował swoją szesnastą edycję, od blisko dwóch dekad odbywał się w Płocku, na plaży nad Wisłą. Trzydniowe wydarzenie szybko zdobyło popularność i swoją aktywnością obejmowało niemal całe miasto. W tym roku na festiwal złożyło się dziesięć scen, na których wystąpiło 150 artystów, w wydarzeniu uczestniczyły tysiące fanów muzyki.

„Plaża pod Wzgórzem Tumskim była naszym domem od samego początku istnienia festiwalu. Jako miejsce imprezy robiła niesamowite wrażenie zarówno na mieszkańcach Płocka, przyjezdnych, jak i wizytujących artystach. Przez siedemnaście lat wystąpiło na niej ponad tysiąc gwiazd muzyki elektronicznej z kraju oraz zagranicy, w tym postacie największego formatu” - podkreślają z sentymentem organizatorzy festiwalu. W 12-14 lipca kolejną, siedemnasta edycję swojego wydarzenia przygotują w Łodzi, w Parku na Zdrowiu.

Audioriver w Łodzi składać się będzie z części muzycznej, prezentującej szerokie spektrum gatunków muzyki elektronicznej oraz rozległego programu dziennego, pełnego spotkań i warsztatów podejmujących tematy społeczne. Festiwal tradycyjnie zamknie Sun/ Day, wydarzenie w formule piknikowej, znanej najwierniejszym fanom Audioriver.

- Decyzja o wyprowadzce z Płocka przyszła nam z naprawdę ciężkim sercem - zapewnia pomysłodawca i szef festiwalu, Piotr Orlicz-Rabiega. - Mimo wszystkich wspaniałych chwil, jakie spędziliśmy w tym mieście, organizacja festiwalu w tym miejscu nie jest dalej możliwa. Z uwagi na rosnące ceny i słabą bazę noclegową, nie da się robić tak dużego wydarzenia: ściągającego do miasta setkę zagranicznych artystów oraz tysiące fanów z całego kraju. Wyprowadzka z historycznej stolicy Mazowsza do historycznej stolicy muzyki elektronicznej to dla Audioriver szansa na dalszy rozwój.

Organizatorzy nie kryją przy tym, że na decyzję miał wpływ nowy partner wydarzenia.

„Decyzja została podjęta po długich negocjacjach z nowym inwestorem festiwalu. Wyprowadzka pozwoli na dalsze nie tylko funkcjonowanie imprezy, ale też spełnienie ambicji. Celem Audioriver jest dalszy rozwój w kierunku międzynarodowego, multidyscyplinarnego wydarzenia o dużym zasięgu i wielkiej renomie”.

Audioriver już wkrótce ma ogłosić pierwsze informacje o przyszłorocznym zestawie festiwalowych wykonawców.

„Powrócą oczywiście znane wam sceny i gatunki muzyki, a także obfity program dziennych aktywności i debat. Jeszcze przed świętami ruszy również sprzedaż karnetów” - poinformowali organizatorzy fanów wydarzenia.

Karnety są w cenach 460 złotych (karnet dwudniowy) i 590 złotych (trzydniowy) - można je kupić za pośrednictwem platform ebilet.pl oraz biletomat.pl. Promocyjna cena obowiązywać będzie do 15 stycznia.

Audioriver Festival stał się jednym z najbardziej znanych festiwali muzyki elektronicznej w Europie. W Płocku występowały takie znakomitości gatunku, jak Solomun, Sven Väth, Richie Hawtin, Nicolas Jaar, Underworld, Róisín Murphy, Bicep, Charlotte de Witte, Amelie Lens, Honey Dijon, The Blaze, Underworld, Roni Size, czy Tale of Us. W tegorocznej imprezie uczestniczyło kilkanaście tysięcy gości. Wszyscy cenili sobie panującą na festiwalu atmosferę oraz malownicze okoliczności przyrody, w jakich się odbywał: plaża pod Wzgórzem Tumskim, skarpa, niezapomniane wschody i zachody słońca.

Kłopoty zaczęły się w pandemii, kiedy festiwal, jak i inne imprezy zostały odwołane. Piotr Orlicz-Rabiega ogłosił, że sprzedane bilety zachowają swoją ważność na pierwszą „dużą” edycję po pandemii. W 2020 roku festiwal w ogóle się nie odbył, w 2021 roku - tylko w okrojonej, parkowej wersji. Fani z biletami zjawili się więc dopiero w 2022 roku, a do tego czasu ceny usług, gaże artystów i inne wydatki znacznie wzrosły...

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki