Płatne i darmowe kursy dla higienistek stomatologicznych

  Płatne i darmowe kursy dla higienistek stomatologicznych

  Materiał Informacyjny

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Płatne i darmowe kursy dla higienistek stomatologicznych
  Zawsze marzyłaś o pracy w gabinecie dentystycznym, ale nie możesz sobie pozwolić na naukę w wyższej uczelni stomatologicznej? Nie musisz całkowicie rezygnować ze swoich zawodowych planów, choć powinnaś je nieco zrewidować. Pracę w gabinecie stomatologicznym może wykonywać nie tylko dentysta po wyższych studiach, ale i higienistka stomatologiczna. Można nią zostać dzięki uczestnictwu w płatnych, a często także bezpłatnych kursach organizowanych w szkołach policealnych, np. w Warszawie.
  Płatne i darmowe kursy dla higienistek stomatologicznych

  Czym zajmuje się higienistka stomatologiczna?


  Profesja higienistki stomatologicznej znajduje się w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Wszystkie osoby, które chciałyby ją wykonywać, muszą ukończyć dwuletnie szkolenie zawodowe i uzyskać dyplom szkoły policealnej, np. w Warszawie, albo trzyletnie studia licencjackie na podobnym kierunku.


  Pacjenci korzystający z usług higienistki stomatologicznej otrzymują wyczerpujące informacje między innymi na temat prawidłowych zasad higieny jamy ustnej. Profilaktyka stomatologiczna jest głównym przedmiotem zainteresowania higienistki stomatologicznej. Taka osoba może jednak pracować także jako asystentka stomatologa, choć ma nieco inne kompetencje niż asystentka dentystyczna.


  Tryb nauki


  Przekonaliśmy cię, że praca higienistki stomatologicznej to coś, co chciałabyś robić w swoim życiu zawodowym? Jeśli tak, to znajdź odpowiednią szkołę policealną, w której zdobędziesz uprawnienia. Między innymi szkoła w Warszawie ma w swojej ofercie naukę zawodu higienistki stomatologicznej. Kształcenie trwa 4 semestry, czyli 2 lata, a kandydat może pobierać naukę w trybie dziennym, wieczorowym lub weekendowym. Nawet jeśli masz zobowiązania osobiste, np. opiekujesz się małym dzieckiem albo pracujesz dorywczo lub na stałe, możesz zawsze dostosować naukę w szkole policealnej do własnych potrzeb.


  Profesja higienistki stomatologicznej jest bardzo przyszłościowa i nie brakuje kandydatów, którzy chcą się w kształcić w tym kierunku.


  Perspektywy pracy zawodowej


  Po ukończeniu dwuletniego, bezpłatnego lub płatnego kształcenia w szkole policealnej na kierunku higienistka stomatologiczna absolwent może znaleźć bez większych problemów pracę w prywatnym gabinecie stomatologicznym lub w przychodniach medycznych i protetycznych. Podczas szkolenia płatnego uczniowie otrzymają od szkoły policealnej wszelkie materiały dydaktyczne za darmo, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Bezpłatne kształcenie wymaga paradoksalnie pokrycia kosztów zakupu takich środków.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama