Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024: Zbigniew Czerwiński chce stworzenia w Poznaniu oddziału geriatrii. "Potrzebny jest także rozwój neurochirurgii"

Paweł Antuchowski
Paweł Antuchowski
O potrzebach poznańskiej służby zdrowia kandydat na prezydenta Poznania opowiadał przez rozpoczęciem rady społecznej WCO.
O potrzebach poznańskiej służby zdrowia kandydat na prezydenta Poznania opowiadał przez rozpoczęciem rady społecznej WCO. Robert Woźniak
Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania Zbigniew Czerwiński postuluje utworzenie oddziału geriatrycznego w jednym z miejskich lub wojewódzkich szpitali działających w stolicy Wielkopolski. Specjaliści w tym zakresie, kształceni głównie na poznańskim Uniwersytecie Medycznym, mieliby zostać w Poznaniu kuszeni stypendiami i mieszkaniami komunalnymi. Nie wyklucza on także przejęcia przez Wielkopolskie Centrum Onkologii budynku obecnego szpitala przy ulicy Długiej.

Geriatria w Poznaniu potrzebna na wczoraj

W Poznaniu mieszka około 70 tys. osób w wieku powyżej 70. roku życia. Według kandydata na prezydenta Poznania potrzebują one oddziału geriatrii z prawdziwego zdarzenia.

- Potrzebujemy ścisłej współpracy z samorządem wojewódzkim w kwestii rozwoju szpitali. Nie możemy dublować się w działaniach, a powinniśmy je tak koordynować, aby się nawzajem uzupełniać - zadeklarował Zbigniew Czerwiński, który do tej pory był radnym wojewódzkim.

Czytaj także: "POZnań - i zamieszkaj". Rozpoczął się nabór wniosków o atrakcyjne mieszkania na wynajem. Kto może się o nie ubiegać?

Wskazał, że Poznań ma szczególne braki w rozwoju leczenia neurochirurgicznego i geriatrycznego. Potrzebny jest także rozwój medycyny ratunkowej, ponieważ jedyne centrum ratunkowe dla Poznania znajduje się w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej. Sam szpital, według kandydata, wymaga reorganizacji, aby placówka skupiła się bardziej na tych dziedzinach medycyny, w których jest problem z odpowiednią opieką dla pacjentów.

Rozwój Geriatrii, neurochirurgii i Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Zbigniew Czerwiński jest także członkiem rady społecznej przy Wielkopolskim Centrum Onkologii. Zapytaliśmy go o możliwosci dalszego rozwoju szpitala. Według różnych pomysłów, szpital miałby przejąć sąsiadujący z nim gmach Szpitala im. Przemienienia Pańskiego, który wkrótce będzie się przeprowadzał.

- Został podpisany list intencyjny, według którego WCO przejmie szpital przy ulicy Długiej. Byłoby to najlepsze miejsce, aby wszystko było w ramach jednego kompleksu. Wtedy wystarczy dobudować łącznik. Ponadto dzięki moim staraniom Skarb Państwa przekazał szpitalowi działkę przy skrzyżowaniu ulicy Garbary z Marii Magdaleny. Tam wystarczyłoby wybudować dla pacjentów tunel łącznikowy pod ulicą - zauważa Zbigniew Czerwiński.

Także na tej działce ma powstać parking dla pacjentów WCO, ponieważ parkowanie w okolicy szpitala obecnie stanowi jedną z największych jego bolączek dla pacjentów.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 kwietnia.

Szklane rurki neonowe szklarz formuje przy pomocy palnika. Jak opowiada nam rzemieślnik,

Poznań był kiedyś stolicą neonów. Są duszą miasta! Czy masow...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski