Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławski Budżet Obywatelski 2024. Ruszył nabór wniosków do 12. edycji

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Pumptruck na Maślicach to projekt zrealizowano z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Pumptruck na Maślicach to projekt zrealizowano z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Magda Pasiewicz / archiwum Polska Press
Od poniedziałku (15 stycznia) można składać wnioski do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W 2024 roku odbędzie się 12. edycja projektu. W tym roku organizowane jest szkolenie dla osób, które chciałyby złożyć wniosek.

W tym roku w ramach WBO do podziału będą 33 miliony złotych - o dwa miliony więcej, niż w ramach edycji 2023. 21 milionów z tej kwoty zostanie przeznaczonych na projekty poza osiedlowe (koszt realizacji każdego z nich do 3 milionów złotych), a 12 milionów złotych - na projekty osiedlowe (koszt realizacji po 1 milionie złotych).

- Pierwsze propozycje do WBO 2024 dostaliśmy już w poniedziałek, 15 stycznia, o godzinie 9:00 rano - mówi Sebastian Wolszczak z Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego. - Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysły na odmienianie miasta. Propozycje do WBO może zgłaszać każdy, kto mieszka we Wrocławiu.

Aby móc zgłosić pomysł do WBO nie jest wymagane zameldowanie we Wrocławiu czy polskie obywatelstwo. Projekty mogą przekazywać również osoby niepełnoletnie, pod warunkiem, że zgodę wyrazi rodzic. Osoba, która zgłosiła projekt, zostaje jego liderem. Aby prawidłowo zgłosić projekt, wymagane jest poparcie minimum dwóch osób.

We Wrocławskim Budżecie Obywatelskim projekt musi dotyczyć takiej inwestycji, która będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Inwestycja musi być także zlokalizowana na terenie, którego właścicielem jest miasto. Dlatego należy wcześniej ustalić to w systemie informacji przestrzennej.

8 lutego, w „Odlocie” przy ulicy Piłsudskiego, odbędzie się spotkanie (drugie i ostanie w tej edycji) dla wszystkich osób zainteresowanych złożeniem projektu i dla potencjalnych liderów. Będzie można zasięgnąć informacji i uzyskać odpowiedź na pytania, co do formalności związanych ze złożeniem projektu.

Harmonogram WBO 2024:

  • Składanie projektów: 15 stycznia - 19 lutego
  • I etap oceny projektów: 20 lutego - 31 maja
  • Wyniki pierwszej oceny projektów: 3 czerwca
  • Konsultacje projektów: 4 czerwca - 1 lipca
  • II etap oceny projektów: 2 lipca - 21 sierpnia
  • Wyniki drugiej oceny projektów: 22 sierpnia
  • Odwołania od oceny: 23 sierpnia - 29 sierpnia
  • Głosowanie WBO 2024: 27 września - 14 października

***
Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska