“W związku z planowanym rozpoczęciem ostatniego etapu prac, związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych położonych przy zajezdni tramwajowej przy ul. Powstańców Śląskich, od 3 września planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 7 i 17” - informuje miejski przewoźnik.
Zmiany od soboty (3 września):
- Tramwaje linii 17 – zostaną skierowane od ul. Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera i ul. Grabiszyńską, do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim.
- Tramwaje linii 7 – pojadą od ul. Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera do pętli "Grabiszynek".
- Zastępcza linia autobusowa nr 702 – zostanie uruchomiona na odcinku Powstańców Śląskich/Hallera - Krzyki - Klecina - Giełdowa - Klecina - Krzyki - Powstańców Śląskich/Hallera. Autobusy będę kursowały z częstotliwością co 10 minut.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 oraz autobusami linii D i 133 na odcinku Hallera - Klecina - Hallera. Zasada obowiązuje też w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie ważny nie dłużej niż przez 90 minut.
- Linie tramwajowe 7 i 17 powrócą na trasę na ul. Powstańców Śląskich i pojadą do pętli "Klecina" od poniedziałku (5 września)
- W poniedziałek (5 września) na swoje trasy wrócą też linie tramwajowe 2 i 6, które pojadą ul. Powstańców Śląskich i do pętli "Krzyki".
- Kursy linii 702 zostaną po weekendzie (3-4 września) zawieszone
Zmiany w niedzielę (4 września):
Te będą obowiązywać w związku z planowanymi zawodami Wyścigów Konnych pn. "Wielka Wrocławska" na torze Partynice.
Autobusy linii 612 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy z częstotliwością na odcinku Krzyki - Bielany Wrocławskie - Krzyki:
- co około 60 minut w godzinach 6:00-12:00;
- co około 15 minut w godzinach 12:00-19:00 (obecnie co 60 minut);
- co około 60 minut w godzinach 19:00-23:00.
Autobusy linii 113 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy z częstotliwością:
- co około 30 minut w godzinach 5:00-12:00;
- co około 15 minut w godzinach 12:00-19:00 (obecnie co 30 minut);
- co około 30 minut w godzinach 19:00-23:00.
Przystanek autobusowy dla linii D i N jadących w kierunku Psiego Pola "Galeria Dominikańska" (nr słupka 10111) zostanie przeniesiony do swojej docelowej zatoki, bliżej ul. Piotra Skargi.
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?