Konrad Karaś
"Rysice" awansowały do półfinału Tauron Ligi
"Rysice" awansowały do półfinału Tauron Ligi Wiktor Gumiński
Rzeszowskie „Rysice” poszły za ciosem i ponownie pokonały #VolleyWrocław, awansując tym samym do najlepszej czwórki siatkarskiej ekstraklasy.

Przypomnijmy. W pierwszym meczu rozegranym w Rzeszowie Developres wygrał z drużyną ze stolicy Dolnego Śląska 3:2. Rywalizacja w ćwierćfinałach play-off Tauron Ligi toczy się do dwóch zwycięstw, zatem środowy mecz w hali Orbita był ostatnią szansą dla wrocławianek, żeby przedłużyć walkę o półfinał.

W premierowym secie przez dłuższy czas gra była wyrównana (8:8, 14:14, 18:18), ale później z fantastycznej strony pokazała się Ann Kalandadze, która szalała na lewym skrzydle i raz po raz wysyłała za siatkę piłki nie do obrony. W końcówce gospodynie popełniały też kilka błędów w przyjęciu, co ostatecznie pozwoliło „Rysicom” wygrać pierwszą partię do 20. Ostatni punkt w tym secie zdobyła zagrywką Katarzyna Wenerska.

Od początku drugiej odsłony wrocławianki wyglądały na kompletnie rozbite, jakby cały czas rozpamiętywały poprzednią partię. „Rysice” z kolei wykorzystały słabszą dyspozycję rywalek i kontynuowały skuteczną grę. Bardzo dobrze wygląda u nich przede wszystkim zagrywka - na początku seta w polu serwisowym znakomicie spisywała się Kalandadze, a następnie w jej ślady poszły inne zawodniczki rzeszowskiej drużyny. Miejscowe były w stanie zdobyć w tej partii tylko siedem punktów.

W trzecim secie wicemistrzynie Polski nie zamierzały przedłużać ćwierćfinałowej rywalizacji. Wygrały go do 20., meldując się tym samym w najlepszej czwórce Tauron Ligi.

W półfinale fazy play-off siatkarki z Rzeszowa zmierzą się ze zwycięzcą pary Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź (stan rywalizacji: 1:1). Decydujący, trzeci mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w najbliższą sobotę.

Znana jest już za to druga półfinałowa - najlepszy w sezonie zasadniczym ŁKS Commercecon Łódź zagra z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała.

#VolleyWrocław - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3

Sety: 20:25, 7:25, 20:25.

Stan rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw: 2:0 dla Developresu

#Volley: Szczurowska 12, Bidias 6, Pacak 6, Muhlsteinova 1, Witowska 8, Bączyńska 5, Saad (libero) oraz Szady, Stancelewska 2, Chorąża (libero). Trener Michal Masek.

Developres: Blagojević 17, Centka 7, Wenerska 2, Orvosova 8, Kalandadze 17, Jurczyk 8, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz 3, Bińczycka, Szlagowska. Trener Stephane Antiga.

Sędziowali: Rafał Pośpiech i Paweł Kapica.

MVP: Ann Kalandadze.