Konrad Karaś
Developres Bella Dolina Rzeszów - #VolleyWrocław 3:2
Developres Bella Dolina Rzeszów - #VolleyWrocław 3:2 PAP/Darek Delmanowicz
Rzeszowskie "Rysice" pokonały u siebie 3:2 #VolleyWrocław w pierwszym meczu play-offów Tauron Ligi. MVP spotkania wybrano Jelenę Blagojević.

Pierwsze ćwierćfinałowe starcie na Podpromiu zaczęło się od niespodziewanej wygranej wrocławianek w inauguracyjnej partii. Podopieczne Michala Maska od początku wyszły na prowadzenie i już do końca seta utrzymały bezpieczną przewagę punktową, zwyciężając do 18. To, co rzucało się w oczy jeśli chodzi o grę przyjezdnych, to kapitalna gra w obronie.

Przegrany set sprawił, że rzeszowianki zupełnie odmienione rozpoczęły drugą odsłonę. Zaczęły seryjnie zdobywać punkty, zaś rywalkom nie po pozwoliły na wiele - te zdobyły zaledwie 9 "oczek". Partię zakończył zepsuty serwis Julii Szczurowskiej.

Zmiażdżony w drugim secie #Volley, w trzeciej partii wrócił do gry. Ponownie po wrocławskiej stronie siatki imponowała znakomita obrona, zaś w ataku szalała wcześniej wspomniana Szczurowska (sama w tym secie zdobyła 9 pkt). Ostatecznie wrocławianki podwyższyły prowadzenie w meczu, tym razem wygrywając do 20.

"Rysice" za wszelką cenę nie chciały doprowadzić do sensacyjnego rozstrzygnięcia i czwarty set tego spotkania dopisały na swoje konto (25:17). W końcu bardziej skuteczne były czołowe zawodniczki rzeszowskiej ekipy, które dorzuciły kilka ważnych punktów.

W decydującej partii wicemistrzynie Polski utrzymały dobrą skuteczność i... wygrały 15:9, a cały mecz 3:2. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Jelena Blagojević.

Rewanż we Wrocławiu zostanie rozegrany w środę, 12 kwietnia o 17.30. Rywalizacja w ćwierćfinałach play-off toczy się do dwóch wygranych meczów, a lepszy awansuje do półfinału Tauron Ligi.

Developres Bella Dolina Rzeszów – #VolleyWrocław 3:2

Sety: 18:25, 25:9, 20:25, 25:17, 15:9

Stan rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Developresu

Develepres: Blagojević (19), Obiała (6), Wenerska (2), Orvosova (16), Kalandadze (22), Jurczyk (14), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (2), Szlagowska (1), Bińczycka.

#Volley: Szczurowska (23), Bidias (13), Pacak (6), Muhlsteinova (1), Witowska (11), Bączyńska (8), Saad (libero) oraz Szady, Stancelewska (1), Chorąża (libero)