Menu Region

ŚDM 2016 w Krakowie. Miasto gotowe na przyjęcie pielgrzymów

ŚDM 2016 w Krakowie. Miasto gotowe na przyjęcie pielgrzymów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maz (aip)

2Komentarze Prześlij Drukuj
Ksiądz Parszywka na konferencji prasowej w sprawie ŚDM, Kraków 12.01.2016 Ksiądz Parszywka na konferencji prasowej w sprawie ŚDM, Kraków 12.01.2016

Ksiądz Parszywka na konferencji prasowej w sprawie ŚDM, Kraków 12.01.2016 (© Fot: Adam Wojnar/Polska Press)

Pierwsza taka konferencja o Światowych Dniach Młodzieży. Służby, urzędnicy oraz strona kościelna mówią, jak wyobrażają sobie wydarzenia w Krakowie.
Na sobotnim panelu medialnym pojawili się między innymi: wojewoda małopolski, Józef Pilch, szefowa zespołu parlamentarnego ds. organizacji światowych dni młodzieży Beata Kempa, pełnomocnik rządu ds. ŚDM, Paweł Majewski, rzecznik ŚDM, ks. Adam Parszywka, dyrektor krakowskiego pogotowia, Małgorzta Popławka oraz przedstawiciele służb i urzędników.

Ksiądz Parszywka powiedział, że jak na razie na obchody ŚDM zarejestrowało się prawie 585 tysięcy pielgrzymów, ale zostały jeszcze trzy miesiące do zamknięcia systemu rejestracyjnego.
Najwięcej zarejestrowanych pielgrzymów pochodzi z Polski, bardzo dużo (90 tys. - dane sprzed dwóch tygodni) z Włoch, a trzecią najliczniejszą grupą będą Francuzi. Sporo młodych ludzi ma przylecieć również z USA, Brazylii, Argentyny oraz Australii.

Ksiadz Parszywka przewiduje, że na najważniejszym wydarzeniu będzie 1,8 mln. pielgrzymów.
Jeśli tylko drogi zostaną udrożnione, będzie okej. Dobrze, że jego świętobliwość ojciec święty również będzie w Częstochowie, to świetna wiadomość dla osób starszych i tych, którzy chcą uniknąć
- mówi.

Ksiądz po raz kolejny zaapelował do mieszkańców Krakowa i okolic, aby przyjmowali pielgrzymów.
Na razie w szkołach i rodzinach mamy zadeklarowanych 250 tys. miejsc noclegowych, potrzebujemy jeszcze 400 tys.

Gotowy jest za to plan zabezpieczenia medycznego. Obejmuje zarówno "regularne" jedostki medyczne: ma zostać zwiększona gotowość SOR-ów, szpitali, POZ-ów i ambulatoriów nocnych, jak i zabezpieczenie medyczne dedykowane konkretnym uroczystościom. Zwiększona gotowość nie dotyczy tylko Krakowa, ale i miejsc, gdzie trafi dużo pielgrzymów i turystów: Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, Wadowic. Policja, straż pożarna i wojsko twierdzą, że są gotowi; wszystkie służby deklarują znaczne zwiększenie sił.

Przedstawiciele ZIKiT-u twierdzili zaś, że przygotowane są drogi dojazdowe z lotnisk, kolej - zarówno dalekobieżna jak i lokalna - znacznie wzmocniła tabor kolejowy. Co do MPK: w czasie ŚDM na krakowskie drogi wyjedzie 600 autobusów (które są w stanie zabrać 23,5 tys. pasażerów) i 300 tramwajów (na 34 tys. 200 pasażerów).
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

LogoŚDM 2016

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Arek (gość)  •

Logistyka graficzna Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 ma na celu intensywną promocję Bestii i jej liczby w podświadomosci publiczności. Logo ŚDM KRAKÓW 2016 jest propagowaniem koncepcji słynnego nekromanty angielskiego Johna Dee (doradca królowej Elżbiety I ) przebywającego w Krakowie w XVI w.na dworze króla Stefana Batorego.
John Dee podaje wykorzystywaną przez światowy okultyzm lucyferiański formułę monas hierogliphica będącą sposobem demonicznego zniewolenia jednostek ludzkich (ofiar) i uczynienia ich podatnymi na przyjęcie znaku Bestii; poprzez sodomię rytualną uaktywnienie tzw. trzeciego oka czyli wspólne oko człowieka i bestii; człowiek widzi okiem bestii, a bestia okiem człowieka (opis logo Roku Jubileuszu Miłosierdzia 2016; "Chrystus" widzi okiem Adama, a Adam okiem "Chrystusa"; tekst wzorowany na Tekstach Piramid wers 602; Horus widzi okiem człowieka a człowiek okiem Horusa).

Monas hierogliphica to formuła Horus + Hermes +ofiara
☉ + ☿ + ♈

Horus - znak astrologiczny Słońca czyli okrąg z kropką w środku - kropka w "szóstce" logo ŚDM 2016 Kraków

Hermes - znak astrologiczny podobny do "lusterka Venus" lub krzyża ankh; po stronie przeciwnej do fallusa na okręgu są dwa rogi księżyca (demoniczność żeńska) w logo mamy stylizowane rogi poniżej kropki i dolnego łuku "szóstki".

ofiara - znak astrologiczny Barana (Aries) podobny do pośladków (M w logo McDonalda) - w logo stylizowane jako dwie połówki konturu granic Polski na które ten stylizowany symbol monas hierogliphica dzieli zarys powierzchni Polski.

Krzyż przedstawiony w oficjalnym logo ŚDM 2016 Kraków jest przerwany i ewidentnie widzimy okultystycznie odwrócony franciszkański krzyż „TAU”. Ten krzyż wraz z doczepioną do niego potrójną "6" (bo trzy kolory,czyli 666-znak Antychrysta) tworzy egipski krzyż ankh.


Amulet ten z racji swojego kształtu bywa mylony z krzyżem, znakiem zbawczej Męki Jezusa Chrystusa. Tymczasem znak ankh wywodzi się ze starożytnej kultury egipskiej, gdzie jako hieroglif oznaczał życie, płodność i reinkarnacje. Symbolizuje on egipskiego boga Ra, który to bóg wymagał adoracji w postaci orgii seksualnych. Ściśle związany z kultem płodności – znak zwany jest także „krzyżem życia”. Hieroglif ten jest bardzo różnie interpretowany. Jako crux ansata oznaczał zapłodnienie przez Słońce. Linia pozioma z pętlą oznacza wschodzące Słońce, pionowa zaś jest jego promieniem. Inna interpretacja wskazuje na dwa pierwiastki: męski (linia pionowa – symbol falliczny) i żeński (część ankh kokardka – symbol kobiecych narządów rodnych). Połączenie tych dwóch pierwiastków w ankh jest źródłem życia. Dzisiaj także tłumaczy się ten symbol regeneracją życia poprzez narodziny i reinkarnację. Funkcjonuje jako symbol rozwiązłości seksualnej i pogardy dziewictwa. W ostatnich czasach stał się talizmanem niektórych grup zajmujących się okultyzmem i wiedzą tajemną, dla których symbolizuje rozwiązłość seksualną. Zwracam uwagę na graficzne przedstawienie "6"-szatana-węża oplatającej i miażdżącej krzyż w ten sposób, że przerywa go, symbolicznie oddzielając Niebo od ziemi i jej mieszkańców, jednocześnie satanistycznie odwracając krzyż ; Ta symbolika ma podwójne znaczenie: – z jednej strony krzyż nie jest już zakotwiczony w ziemi i nie spływają już z niego zbawcze łaski Ofiary Krzyżowej Pana naszego Jezusa Chrystusa, Zbawiciela i Odkupiciela świata, sprowadzonego do roli „jednego z bohaterów” ŚDM 2016. Barwa żółta, dominująca w kolorystyce logo, w chrześcijaństwie ma jednoznacznie negatywną symbolikę. Oznacza zdradę i fałsz. Dlatego też w malarstwie postać Judasza przedstawiano w żółtych szatach. Symbolizuje też wrogość, podstęp, bezwstyd i rozpasanie. Żółty dysk słoneczny umieszczony pomiędzy "rogami" szóstki to symbol egipskiej bogini Hathor (czczona była od najdawniejszych czasów jako niebiańska krowa, jej główna świątynia znajdowała się w Ta-Netjer, w Górnym Egipcie, z mieszczącą się w niej wyrocznią, gdzie wróżono ze snów. Stąd jej kult rozprzestrzenił się na cały Egipt. P

odpowiedzi (0)

skomentuj

Epidemia wirusa ZIKA i ludzkie tragedie skutkiem ŚDM w Krakowie. Episkopat grzeszy narażając milion

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ciężarna Polka (gość)  •

Epidemia wirusa ZIKA i ludzkie tragedie skutkiem ŚDM w Krakowie. Episkopat grzeszy narażając
miliony ludzi na zakażenie wirusem ZIKA przez przyjeżdzających z Ameryki Południowej i terenów
epidemii.

Tak zwani "organizatorzy" wykazują się całkowitym brakiem wyobraźni i poczucia odpowiedzialności. Co więcej, nawet nie maja pojęcia jaki ogrom tragedii i dramatów szykują
polskim rodzinom.
Wirus ZIKA powoduje nieodwracalne upośledzenia i deformacje mózgu rozwijającego się płodu - tzw "małogłowie" = potworne kalectwo na całe życie i dramat dla całych rodzin.
W Brazylii epidemia rozwinęła się przy okazji mundialu. Jest do dziś.
Teraz rząd brazylijski zaleca ciężarnym lub chcącym mieć dziecko ... opuszczenie Brazylii !!
Inaczej mówiąc : jak chcecie mieć szansę na zdrowe potomstwo to uciekajcie z własnego kraju i
radźcie sobie same.....

To samo szykuje się w Polsce przy okazji ŚDM : nie ma żadnego planu odnośnie weryfikacji
przyjeżdżających na nosicielstwo ZIKI , a z regionów objętych już epidemią ma przybyć około 50000 osób-potencjalnych nosicieli.
Nie ma szczepionki, a wirus roznosi się błyskawicznie przez komary (także bardzo powszechne w
Polsce Culex pipiens - komar pospolity) których w lipcu jest mnóstwo. Zwłaszcza w miejscach
spotkań ŚDM: tereny podmokłe, łąki i jeziorka !!

W aktualnych realiach Światowe Dni Młodzieży to puszka pandory dla Polski.
Brak wyobraźni rządzących cymbałów spowoduje lawinę ludzkich tragedii w naszym kraju.

Proponuję pisać do urzędników, posłów i episkopatu żądania skutecznego zabezpieczenia naszych rodaków przed tą epidemią . Najlepiej przez zakaz wjazdu a co najmniej poprzez obowiązkową kwarantannę i badania osób przyjeżdzających z krajów objętych zachorowaniami na ZIKA.

odpowiedzi (0)

skomentuj