Bartosz Głąb
PSG z Superpucharem Francji.
PSG z Superpucharem Francji. PAP/EPA
Superpuchar Francji. Paris Saint-Germain po raz dwunasty zdobyło Superpuchar Francji. Tym razem pokonało na Stade de France drużynę Tuluzy 2:0 po bramkach Kang-In Lee i Kyliana Mbappe. Obie bramki padły przed przerwą.

Superpuchar Francji. Paris Saint-Germain z trofeum

Paryżanie mecz na Stade de France rozpoczęli w najlepszy możliwy sposób. Już w 3. minucie Kang-In Lee świetnie wrzucił w pole karne do Ousmane Dembele, ten odegrał do Koreańczyka, który płaskim strzałem otworzył wynik meczu.

Drużyna ze stolicy kraju atakowała raz za razem, ale jej zawodnicy razili nieskutecznością i tylko dlatego nie padały kolejne bramki. W końcu sprawy w swoje ręce (a w zasadzie nogi) musiał wziąć Kylian Mbappe, który tuż przed przerwą wpadł z impetem w pole karne rywali i mocnym strzałem podwyższył na 2:0. Dla Francuza była to już 22 bramka dla PSG w tym sezonie.

Superpuchar Francji. Paris Saint-Germain wygrywa po raz dwunasty

Po zmianie stron ataku PSG nieco ustały. Wciąż kontrolowali przebieg meczu, ale zespół z Tuluzy nieco częściej utrzymywał się przy piłce na połowie przeciwnika.

W doliczonym czasie gry Tuluza dwukrotnie stworzyła sobie znakomitą sytuację na bramkę kontaktową, ale dwukrotnie świetnie interweniował Gianluigi Donnarumma. Kibice zgromadzeni na Stade de France po przerwie nie zobaczyli już bramek, co oznaczało, że Paryżanie pewnie wygrali spotkanie 2:0.

Dla Paris Saint-Germain to był dwunasty triumf w Superpucharze Francji. Liga francuska swoje rozgrywki wznawia 14 stycznia. Natomiast już w przyszły weekend zostaną rozegrane mecze krajowego pucharu. Paryżanie zmierzą się z szóstoligowym US Revel.

TRANSFERY w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...