Niezliczone bogactwo barw i odmian bursztynu bałtyckiego. To wszystko znajdziemy na otwartej w poniedziałek 10 lipca wystawie Bursztyn Bałtyku. Można ją obejrzeć w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

To wyjątkowa wystawa. Niezliczone bogactwo barw i odmian bursztynu bałtyckiego. Kabinety , szkatuły, meble, obrazy, rzeźby, lampy i lustra, świeczniki, unikatowa na skalę światową kolekcja bursztynowych brył i inkluzji.

Wśród nich największe dzieło Lucjana Myrty – Bursztynowy Skarbiec, który znacznie przerasta skalą, rozmachem i wielkością zużytego surowca, legendarną Bursztynową Komnatę.

Cała ekspozycja została zaprojektowana w nowoczesny sposób i z wykorzystaniem multimediów przez dwie młode projektantki: Małgorzatę Gliwińską-Radwańską i Emilię Kohut. Dzięki temu wystawa nie tylko zachwyca nawiązaniami do bursztynowego dziedzictwa, ale inspiruje i pobudza wyobraźnię, zaprasza widza w podróż ku bursztynowym bezkresom.

Wystawę można oglądać w Europejskim Centrum Solidarności od 11 lipca 2016. Data otwarcia ekspozycji jest nieprzypadkowa — tego dnia przypada 70 rocznica urodzin Lucjana Myrty.

Zobacz galerię

Zobacz też: Międzynarodowe Targi Bursztynów w Gdańsku