Gwiazdy świata mody i showbiznesu wybierały w piątek, 8 września, najlepszą modelkę i modela w konkursie The Look Of The Year. Zwycięzcy pojadą do Włoch na konkurs finałowy.

Na castingach do konkursu pojawiły się tłumy młodych osób, które chcą rozpocząć lub rozwinąć karierę w świecie mody. Ostatecznie do finału dostała się tylko dwudziestka.

Podczas gali, 8 września, w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi kandydaci do tytułu zaprezentowali się w kreacjach znanych projektantów, m.in.: duetu Paprocki & Brzozowski, Mariusza Przybylskiego, Marty Kuszyńskiej, Jarosława Ewerta, Natashy Pavluchenko, Andrzeja Fodera czy marki Male-Me. W tej ostatniej twarzą został ostatnio Rober Kapica, ubiegłoroczny zwycięzca konkursu i jednocześnie zwyciężca światowej edycji we Włoszech.

Uczestników oceniało jury, w którego skład weszły gwiazdy mody i showbiznesu, wśród nich Ada Fijał, Rafał Maślak, Kamila Szczawińska, Kamil Pawelski czyli „Ekskluzywny Menel” i obecna miss Polonia Izabella Krzan. Galę finałową w Akademii Sztuk Pięknych poprowadził stworzony do tej roli Olivier Janiak.

Tegoroczni zwycięzcy to Kamil Bahar i Jola Wilczek. Będą reprezentować Polskę na światowym finale konkursu we Włoszech.

ZOBACZ TEŻ: Finał The Look Of The Year 2016 w Łodzi. Zwyciężyli Natalia Kozicz i Robert Kapica [ZDJĘCIA]

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem