Potwierdziło się to co już w lutym zapowiadał lider partii Ryszard Petru. Wywodząca się z Wrzeszcza posłanka zapowiada, że do miejskiej polityki wróci z przyjemnością.

To będzie drugie podejście Ewy Lieder, obecnie posłanki .Nowoczesnej, do objęcia urzędu prezydenta miasta Gdańska. W 2014 roku zajęła w wyborach trzecie miejsce, zyskując ponad 12 proc. głosów i wtedy jej polityczna kariera nabrała tempa.

Ryszard Petru w Gdańsku: Ewa Lieder jest naturalnym kandydatem na prezydenta miasta

- Z wielką przyjemnością wrócę do gdańskiej polityki, choć jako posłanka, cały czas starałam się trzymać rękę na pulsie ważnych dla miasta spraw, jak choćby kwestia terenów Gedanii.

W Gdańsku cały czas mieszkałam i mieszkam, więc to nie będzie jakiś spektakularny powrót. Nominacja nie była dla mnie zaskoczeniem, to konsekwencja moich dotychczasowych działań. Po wakacjach przedstawię oficjalne hasło kampanii i program, który w dużej mierze opierał się na tym miejskim, jaki przedstawiałam w poprzedniej kampanii samorządowej i z którym zawsze można się zapoznać na mojej stronie internetowej. Oczywiście nie obędzie się bez pewnych korekt, bo przez ten czas trochę się zmieniło - komentuje swoją nominację posłanka.