Menu Region

Dima Urbanowicz wygrał EPT Dublin. Kolejny wielki sukces...

Dima Urbanowicz wygrał EPT Dublin. Kolejny wielki sukces polskiego pokera!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dębek (AIP)

1Komentarz Prześlij Drukuj
Dima Urbanowicz wygrał EPT Dublin. Kolejny wielki sukces polskiego pokera! Dima Urbanowicz wygrał EPT Dublin. Kolejny wielki sukces polskiego pokera!

(© fot. Neil Stoddart/Pokerstars.com)

Kolejny wielki sukces polskiego pokera. W sobotnim finale turnieju głównego prestiżowego cyklu European Poker Tour w Dublinie zwyciężył Dima Urbanowicz. 20-latek za wygraną dostał 561 900 euro. Jest drugim Polakiem, który zajął pierwsze miejsce w main evencie EPT. W styczniu 2014 roku PCA na Bahamach wygrał Dominik Pańka.
- Zostałem jednym z najmłodszych zwycięzców w historii EPT, to świetne uczucie. W kwietniu ubiegłego roku doszedłem do finału Super High Rollera w Monte Carlo, ale mimo dużej przewagi w żetonach przegrałem z Erikiem Seidelem. To wiele mnie nauczyło, wykorzystałem tę wiedzę i tym razem się udało - podkreślał po zakończeniu turnieju Urbanowicz, który kiedy w grze zostało już tylko dwóch zawodników, miał niespełna 3,3 mln żetonów. Jego rywal, Niemiec Gilles Bernies - ponad 14,8 mln. Polakowi szybko udało się jednak zniwelować stratę i pokonać Berniesa.

WYWIAD | DOMINIK PAŃKA: SKORO WIELU LUDZI ŻYJE Z POKERA, TO NIE MOŻE BYĆ TO GRA LOSOWA


Mimo młodego wieku Urbanowicz zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepiej zarabiających polskich pokerzystów. W turniejach na żywo wygrał już ponad 4,8 mln dolarów. Jego wcześniejsze sukcesy to m.in. wspomniane już drugie miejsce w Monte Carlo (1,4 mln euro), drugie miejsce w Super High Rollerze na EPT w Barcelonie (841 tys. euro) czy zwycięstwo w High Rollerze EPT Malta (572 tys. euro). Wszystkie z tych turniejów odbyły się w zeszłym roku.

Przez niekorzystne zapisy w ustawie hazardowej z 2009 roku najlepsi polscy pokerzyści grają tylko poza granicami kraju. Wygrane turniejowe obłożone są u nas 25-procentowym podatkiem, a największe festiwale, w tym EPT, przestały być organizowane w Polsce. Ostatnie EPT Warszawa odbyło się w październiku 2009 roku.

MODELKA, ASTROFIZYK I PREZENTERKA, KTÓRA POKOCHAŁA POKERA. ROZMOWA Z LIV BOEREE
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Polak potrafi

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

x (gość)  •

Miło. Gratulacje dla tego pana.

odpowiedzi (0)

skomentuj