Latasz tanimi liniami lotniczymi? Już za kilka tygodni planując lot linią Ryanair możesz mieć sporo kłopotów z bagażem. Przewoźnik dokonuje rewolucyjnych zmian w zasadach dotyczących bagażu podróżnego i musisz je poznać, bo inaczej będziesz musiał zostawić część bagażu - nawet podręcznego - przed wylotem albo słono za niego zapłacić.

Loty tanimi liniami lotniczymi mają swoje zalety. Poza tym, że linie takie latają zazwyczaj do miejsc, do których nie zawsze dostaniemy się typowymi liniami, jest to cena biletów. Niestety mają też sporo minusów. Walka przewoźnika z kosztami sprawia, że samoloty są ciasne a loty opóźnione częściej niż w standardowych liniach. Przede wszystkim jednak trudno jest podróżować tanimi liniami tanio gdy chce się zabrać ze sobą większy bagaż. W standardowej cenie biletu ogranicza się on do tego co możemy zabrać na pokład samolotu.

Bardzo popularne wśród Polaków linie Ryanair za kilka tygodni dokonują zamian rewolucyjnych w zakresie przewozu bagażu. Właśnie Przewoźnik oficjalnie ogłosił szczegóły nowych reguł.

Najogólniej rzecz ujmując Ryanair ogranicza bagaż, który pasażer może wnieść na pokład samolotu. Rekompensatą za to ma być obniżka ceny za tzw. bagaż rejestrowany.

Zmiany przewoźnik tłumaczy... troską o bardziej punktualne kursowanie samolotów.
Obecnie podróżny, który nie dokonuje żadnych dopłat za bagaż może wnieść na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego, np. walizeczkę tzw. wielkości kabinowej oraz laptop. Za siedem tygodni, od 1 listopada w takiej sytuacji będzie mógł wziąć na pokład mniejszą z nich (w tym przypadku laptopa), a większą - bezpłatnie - będzie mógł oddać do luk bagażowych samolotu.
Jeśli ktoś zechce pozostać przy dotychczasowych zasadach - zabrać na pokład dwie sztuki bagażu - będzie musiał dopłacić 5-6 euro kupując jedną z opcji tzw. pierwszeństwa wejścia w ramach taryf: Plus, Flexi Plus albo Family Plus.

Na osłodę Ryanair postanowił obniżyć od 1 listopada opłatę za tzw. bagaż rejestrowany a więc taki, za który płaci się dodatkowo w momencie zakupu biletu; zamiast 35 euro pasażer zapłaci po zmianach 25 euro. Trafiający do luków bagażowych walizka, torba czy plecach będzie mogła też być cięższa - ważyć do 20 kilogramów, podczas gdy aktualnie jest to 15 kilogramów.

Może zaciekawią Cię te artykuły? Kliknij

Od soboty 9 września w punktach lotto można zagrać o 90 milionów euro! Jak wygrać taką fortunę?

Dziesięć lat temu mieszkania drożały w oczach. Ci którzy je kupili mocno przepłacili i wartość ich nieruchomości jest o dużo niższa. Czy podobnie będzie teraz?

Już nie tylko zatrute jajka z Holandii, ale prosto z polskich ferm. Gdzie trafiły?