W niedzielę, 8 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa na Bielanach odbędzie się przeszkodowy „Bieg Hutnika”, który uświetni jubileusz 60-lecia Huty Warszawa oraz klubu sportowego Hutnik Warszawa. Jak zapowiada organizator- nie zabraknie hutniczych akcentów.

Nasz klub w swojej 60-letniej historii przeżywał liczne wzloty i upadki. Nie brakowało przeszkód i trudności w funkcjonowaniu klubu, który pełni tak ważną rolę dla Bielan i całej Warszawy. Wyobrażając sobie drogę, którą od dekad podąża Hutnik widzimy wiele ostrych zakrętów, barier i rowów z lodowatą wodą. Tak właśnie narodził się pomysł na „Bieg Hutnika”, wyjątkowe wydarzenie, które w możliwe najlepszy sposób przybliży hutniczy klimat i pozwoli uczestnikom sprawdzić swoje możliwości na ciekawej trasie. Zapraszamy do zapisów, miejsca znikają, a prawdopodobnie taki bieg zorganizujemy tylko ten jeden raz - mówi prezes klubu Hutnik Warszawa, Maciej Purchała.

Trasa biegu zostanie poprowadzona na dystansie około 6 kilometrów, a jego uczestnicy będą mieli do pokonania około 30 przeszkód. Organizatorzy planują wykorzystać ukształtowanie terenu oraz zaaranżować tor, którego przebycie dostarczy biegaczom wielu wrażeń. Wśród przeszkód znajdzie się „Komin”, ścianki skośne czy małpi gaj. Będą również żelazne punkty w każdym biegu przeszkodowym, a więc zasieki z drutu kolczastego, siatki leżące na ziemi oraz serie wilczych dołów wypełnionych wodą. Największą atrakcją będą jednak przeszkody nawiązujące do warszawskiej huty a także odcinek biegu prowadzący przez halę Walcowni, które pozwolą stworzyć wyjątkowy klimat wydarzenia.

- „Hutnik Warszawa” powstał dzięki sportowej pasji hutników warszawskich. Zakład i klub sportowy łączy historia; w tym roku wspólnie świętujemy jubileusz 60-lecia. Uznaliśmy, że udostepnienie terenu Huty uczestnikom „Biegu Hutnika” to dobry pomysł, dzięki któremu będą mogli zobaczyć nowoczesną Hutę ArcelorMittal Warszawa oraz miejsca, w których kiedyś stały hutnicze obiekty. Trasa biegu poprowadzi m.in. przez halę Walcowni prętów jakościowych i żebrowanych, która jest jedną z najnowocześniejszych linii walcowniczych w Europie. Takie aktywne świętowanie jubileuszu to okazja, by nawiązać do sportowych tradycji hutników. Zapraszamy do nas mieszkańców dzielnicy i miasta oraz najmłodszych, którzy z pewnością świetnie będą się bawić na specjalnie stworzonej dla nich trasie - powiedział Marek Kempa prezes Huty ArcelorMittal Warszawa.