Wartość rynkowa producenta gry „Wiedźmin” wynosi już ponad 2,5 mld zł. Opublikowane przez spółkę wyniki za pierwsze półrocze, potwierdziły silną pozycję na rynku, jak również sukces CD Project.

Spółka w 6 tygodni od premiery gry sprzedała ponad 6 mln kopii trzeciej części „Wiedźmina”. Świetną sprzedaż potwierdzają wyniki finansowe. CD Project odnotował 236,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto, czyli zysku pomniejszonego o koszty materiałów iadministracyjnych, w pierwszym półroczu 2015 roku, wobec 4,57 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Z kolei zysk operacyjny w I półroczu wyniósł 288,55 mln zł wobec 5,07 mln zł zysku rok wcześniej.

Ponadto jak wynika z raportu CD Project, budżet gry wyniósł łącznie 306 mln zł. Oprócz globalnej kampanii, przeprowadzono 40 równoległych kampanii marketingowych na najważniejszych rynkach.


- Wiedźmin 3: Dziki Gon to nie tylko niezmiernie ambitny projekt studia CD Project RED, ale również najbardziej spektakularna produkcja w historii polskiej rozrywki. Gra zdobyła dotychczas ponad 200 nagród, gościła na ponad 90 okładkach magazynów z całego świata i została uznana za jedną z najbardziej wyczekiwanych gier 2015 roku na świecie- podano w komunikacie.

 

Nowa strategię firma powinna przedstawić w marcu 2016 roku. Jednak nie powinna ona zawierać planów wypłaty dywidendy. W październiku wydany zostanie pierwszy dodatek do gry Wiedźmin 3 Dziki Gon – Serca z kamienia. Kolejny, lecz jeszcze większy dodatek ma zostać wypuszczony w pierwszym półroczu przyszłego roku pod nazwą „Krew i Wino”.