Kompleksowy zakup prądu i gazu to pierwsze tego typu rozwiązanie skierowane do ponad 5 mln odbiorców indywidualnych z całego kraju- informuje na swojej stronie PGE Obrót. Połączenie sprzedaży prądu i gazu dla domu to nowość, ponieważ do tej pory z rozwiązań pakietowego zakupu mogli korzystać wyłącznie przedsiębiorcy. Dużym atutem takiej sprzedaży jest możliwość obniżenia ceny za kupowaną energię. Klienci, którzy skorzystają z propozycji zapłacą za gaz nawet do 10 proc. mniej oraz otrzymają dodatkowo bezpłatne ubezpieczenie gazowe.

Przepis na energię to nasza najnowsza propozycja dla klientów indywidualnych, która w sposób innowacyjny definiuje pojęcie energii, czyli połączonej sprzedaży gazu i prądu w jednej ofercie. To nasza odpowiedź na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku i oczekiwania klientów, którzy poszukują nie tylko niższych cen gazu, ale również kompleksowej i fachowej obsługi specjalistów zarówno w zakresie energii elektrycznej, jak i gazu ziemnego - mówi Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W zależności od potrzeb, można zdecydować się na zakup pełnego pakietu - składającego się z prądu i gazu - lub wybrać tylko gaz. Co więcej, klienci, którzy wybiorą ofertę PGE zyskają nieodpłatne assistance gazowe, czyli wsparcie specjalisty w przypadkach awarii.

Nieodłącznym elementem oferty jest bezpłatne ubezpieczenie gazowe. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, klient przez okres 12 miesięcy może dwukrotnie skorzystać z fachowej pomocy specjalisty technika urządzeń grzewczych i gazowych, który w przypadku awarii kotła gazowego lub pieca centralnego ogrzewania, naprawi uszkodzony sprzęt. Koszt naprawy zostanie zrefundowany do wartości wskazanej w ubezpieczeniu – mówi Bartłomiej Ślusarczyk, dyrektor departamentu marketingu w PGE Obrót.