Spółka Energa Obrót bierze udział w projekcie "Prościej". Firma przeanalizuje język dokumentów, które trafiają do klientów. W jego uproszczeniu mają pomóc językoznawcy z Wrocławia.

Dostajesz rachunki za prąd i nie wiesz właściwie, co jest na nich napisane? Wkrótce ten problem ma być rozwiązany, przynajmniej tam, gdzie energię dostarcza Energa Obrót, czyli we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Energa Obrót weźmie bowiem pod lupę odpowiedzi na reklamacje w najczęściej poruszanych przez klientów tematach. Pod czujnym okiem lingwistów wyszkolony zespół specjalistów wypracuje nowe standardy komunikacji i wzorce pism.

– Codziennie jesteśmy zalewani porażającą ilością informacji. Nie możemy pozwolić sobie na godziny kontemplacji. Rzeczywistość wymaga od nas natychmiastowych decyzji. Nie chcemy, żeby nasi klienci tracili czas na domysły. Czujemy potrzebę zmiany języka, który stosujemy w naszych pismach. Kluczem zrozumienia jest prosta i przejrzysta komunikacja – twierdz Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrotu.

Pomocy w opracowaniu nowych informacji udziela językoznawcy z Wrocławia pod przewodnictwem dr Tomasza Piekota.


Wideo: Info z Polski - 8.03.2018