Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Powody zadłużania się emerytów są niezmienne od lat: niewystarczające dochody, zaciąganie zobowiązań na rzecz młodszych członków rodziny i śmierć ws
  Z kraju i ze świata

  Emeryci toną w długach

  Seniorzy mają do oddania już 2,87 mld złotych. Średni dług osoby starszej to 12,3 tys. złotych. Aby spłacić te zobowiązania, senior musiałby w całości oddać aż siedem przeciętnych emerytur.

 2. Współczesny dziadek kupuje babci smartfona. W e-sklepie
  Z kraju i ze świata

  Współczesny dziadek kupuje babci smartfona. W e-sklepie

  Polscy seniorzy nie maja technologicznych kompleksów. Coraz chętniej kupują w sklepach internetowych, korzystając zwłaszcza z promocji cenowych.

 3. Konsumenci domagają się od Banku BPH zwrotu nadpłat waloryzacyjnych oraz stwierdzenia nieważności umowy.
  Z kraju i ze świata

  UOKiK po stronie frankowiczów w sporze z bankiem BPH

  Prezes UOKiK przedstawił istotny pogląd w sprawie. Dotyczy on sporu między konsumentami a Bankiem BPH o postanowienia umowy kredytu hipotecznego waloryzowanego kursem franka szwajcarskiego.

 4. W ten weekend obchodzimy dzień babci i dziadka
  Z kraju i ze świata

  W dalszym ciągu starsze osoby padają ofiarami wyłudzeń metodą "na...

  Tajemnicze telefony od osób podających się za krewnych czy policjantów do ludzi starszych z prośbą o pożyczenie pieniędzy, to już klasyczna metoda wyłudzeń stosowana przez oszustów. Wprawdzie wielu seniorów nie daje się oszukać, jednak problem wciąż dotyczy znacznej ich części. Zbliżają się dni Babci i Dziadka. Warto przy okazji spotkań w gronie rodziny poruszyć ten temat i ostrzec najbliższych, jak mogą uchronić się przed złodziejami.

 5. Sąd UE zadecydował: „Lubelska” wódka zbyt podobna do niemieckiej „Lubeca”
  Z kraju i ze świata

  „Lubelska” wódka zbyt podobna do niemieckiej „Lubeca”

  Graficzny znak wódki „Lubelska” nie zostanie zarejestrowany jako unijny znak towarowy – zadecydował Sąd Unii Europejskiej. Właściciel marki, Stock Polska, przegrał sądową batalię w tej sprawie.