Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Niedziela bez handlu w Krakowie. Szaleństwo zakupowe na Rybitwach [ZDJĘCIA]
  Z kraju i ze świata

  Niedziela bez handlu. Szaleństwo zakupowe na Rybitwach [ZDJĘCIA]

  W niedzielę wolną od handlu krakowianie zjeżdżają się na giełdę rolniczą i motoryzacyjną na Rybitwach. Takich tłumów nie ma tam w żaden inny dzień. W okolicach tworzą się też korki. Ruch jest naprawdę spory.

 2. Zdjęcie ilustracyjne
  Aktualności

  Pizzerie wycofują jaja z chowu klatkowego

  Największe sieci pizzerii w Polsce – Da Grasso, Telepizza, Dominium oraz Pizzeria Presto – wycofują jaja z chowu klatkowego (tzw. jajka trójki) - informuje stowarzyszenie Otwarte Klatki.

 3. Tesco zapowiada kolejne podwyżki
  Pieniądze

  Tesco podnosi pensję. Sprawdź zarobki w Tesco, Biedronce i Lidlu....

  Tesco ogłosiło kolejną podwyżkę wynagrodzenia swoich pracowników. W marcu firma firma podniosła ich pensję o 100 zł brutto, zaś od lipca płace pracowników sklepów wzrosną średnio o 130 zł. A to oznacza, że minimalne wynagrodzenie dla osób z co najmniej trzymiesięcznym stażem wzrasta do 2600 zł brutto na pełny etat. Ile można zarobić na tym samym stanowisku w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie i innych marketach?

 4. Strajk ogłoszony przez Związek Sadowników RP ma związek ze zbyt wysokimi cenami owoców miękkich.
  Z kraju i ze świata

  KONIEC polskich owoców w sklepach? Rolnicy: Od 18 czerwca nie zbieramy

  Związek Sadowników RP wezwał polskich rolników do przerwania zbioru owoców miękkich. Decyzja ma związek z drastycznym obniżeniem cen agrestu, malin, porzeczek i wiśni. Związek Sadowników RP apeluje o całkowite zaprzestanie zbioru i dostaw owoców od 18 czerwca. Strajk rolników ma potrwać aż do oficjalnego odwołania.

 5. Malinowa katastrofa. Plantatorzy nie chcą zbierać owoców
  Z kraju i ze świata

  Plantatorzy nie chcą zbierać owoców

  Ceny owoców w skupach są tak niskie, że plantatorom nie opłaca się ich sprzedawać. Stawiają sprawę jasno: nie będzie zbioru. Podejrzewają przetwórnie i skupy o zmowę cenową.