Sprawa dziecka Katarzyny P. Sąd zajął się pozwami twórców Amber Gold ws. zaprzeczenia ojcostwa

Szymon Zięba
W środę 1 czerwca 2016 r. rozpoczęło się posiedzenie Sądu Rejonowego w Gdańsku w sprawie zaprzeczenia ojcostwa w związku z dzieckiem Katarzyny P., żony twórcy Amber Gold. Sąd uznał, że Marcin P. nie jest ojcem dziecka swojej żony.

Aktualizacja, godz. 11.

Sąd wydał wyrok, w którym stwierdził, że Marcin P. nie jest ojcem dziecka Katarzyny P. Małżeństwo, które siedziało po przeciwnych stronach sali sądowej, wysłuchało sądu ze spokojem. Uzasadnienie orzeczenia sądu odbywa się bez udziału mediów.

***
Sąd zadecydował, że media nie mogą wejść na salę. Katarzyna P. w sądzie pojawiła się w asyście policji.

W ostatnich miesiącach 2015 roku media obiegła wieść, że żona twórcy Amber Gold, urodziła dziecko. Informację o ciąży Katarzyny P. podgrzewała wieść, że Marcin P. od dłuższego czasu przebywał w areszcie.

Tymczasem w styczniu 2016 roku informowaliśmy, że Marcin P. i Katarzyna P. złożyli pozwy o zaprzeczenie ojcostwa.

Czytaj więcej na temat pozwów Marcina P. i Katarzyny P. o zaprzeczenie ojcostwa

Katarzyna P. przebywa obecnie w Zakładzie Karnym w Grudziądzu. Jest tymczasowo aresztowana. Placówka w Grudziądzu to jedno z niewielu miejsc w Polsce, w którym funkcjonuje przywięzienny dom dla matki i dziecka.

Kobieta - zdaniem prokuratury - była zamieszana w aferę Amber Gold. Podobnie jak jej mężowi Marcinowi P., który obecnie przebywa w areszcie, grozi do 15 lat za kratami.

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Sprawa dziecka Katarzyny P. Sąd zajął się pozwami twórców Amber Gold ws. zaprzeczenia ojcostwa - Dziennik Bałtycki

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

z
zgred
początek nowej dynastii Plichtoniusze z Amberów Klawiszy
K
Krol KiK
Nie wystarczylo powolac sie na zasade "manifestum non eget probatione"? Bylo juz tak, ze sady uznawaly czlowieka za starego na odszkodowanie a teraz z rozbrajajacym taktem funduja dzieciakowi watpliwy prezent na Dzien Dziecka. Maly jak podrosnie odwdzieczy sie sedzinie laurka z podziekowaniem za napietnowanie go na cale zycie.
R
Romek
Ojcem moze jest Król Europy?
l
lutek
01.06.2016 to środa
J
Jan Golachowski
Przed Sądem Okręgowym w Warszawie realizowane są dwa zbiorowe powództwa o odszkodowanie w związku ze sprawą Amber Gold – przeciwko BGŻ BNP Paribas SA i przeciwko Skarbowi Państwa. Oba zostały już dopuszczone do rozpoznawania grupowego, co samo w sobie jest sporym osiągnięciem. Oczywiście, do pełni sukcesu, a więc do uzyskania odszkodowań – wiedzie daleka droga, ale trzeba było zrobić ten najistotniejszy krok, bo bez niego – dalsze, merytoryczne działanie sądu, w postaci rozpoznania roszczeń – nie byłoby możliwe.

Można dołączyć do grup obu powództw, bez ryzyka odrzucenia przed rozpoczęciem rozpoznawania roszczeń, które wzięli na siebie członkowie grup inicjatywnych, ale jest to już „ostatni gwizdek”, bowiem od ukazania się ogłoszeń sądowych – pozostaną tylko dwa miesiące, w trakcie których kancelarie muszą dostarczyć uzupełnione listy. I to już zamknie ostatnią drogę do odszkodowania „za Amber Gold”. Następnej nie będzie.

Wszelkich informacji w sprawie powództwa przeciwko BGŻ SA, można zasięgnąć pisząc na adres kancelarii MyLo: [email protected] , albo telefonując: +48 12 681 64 08.

Wszelkich informacji w sprawie powództwa przeciwko Skarbowi Państwa, można zasięgnąć pisząc na adres kancelarii DTW: [email protected] lub na adres postępowania: [email protected] , albo telefonując: +48 22 840 95 00.
Wróć na i.pl Portal i.pl