Menu Region

Michał Rynkowski: Szarapowa stosowała twardy doping,...

Michał Rynkowski: Szarapowa stosowała twardy doping, dyskwalifikacja może wynieść od dwóch do czterech lat

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

AIP

Prześlij Drukuj
Michał Rynkowski: Szarapowa stosowała twardy doping, dyskwalifikacja może wynieść od dwóch do czterech lat Michał Rynkowski: Szarapowa stosowała twardy doping, dyskwalifikacja może wynieść od dwóch do czterech lat

(© Ivan Sekretarev/AP Photo)

Maria Szarapowa została przyłapana na dopingu. Grozi jej nawet czteroletnia dyskwalifikacja. U rosyjskiej tenisistki wykryto lek Meldonium.

AIP/x-news


- Substancja stosowana jest przy chorobach kardiologicznych, niedokrwiennych. Rozkurcza naczynia krwionośne, zwiększa możliwość transportowania tlenu przez krew.
Dzięki temu zażywająca go osoba ma lepszą wydolność, może być wystawiona na działanie cięższego treningu czy wysiłku podczas zawodów. Niewątpliwie ta substancja może być stosowana w sporcie jako doping – mówi nam Michał Rynkowski, dyrektor Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Była liderka światowego rankingu (obecnie zajmuje siódme miejsce) została zawieszona od 12 marca do odwołania. - Stosowanie meldonium jest traktowane jako twardy doping. Grozi jej za to od dwóch do czterech lat dyskwalifikacji - dodał Rynkowski.

- Mimo że Szarapowa od dziewiątego roku życia mieszka w Stanach Zjednoczonych i jest utożsamiana z USA, tutaj znalazła się w tej samej kategorii, co sportowcy pochodzący z Rosji czy byłego Związku Radzieckiego. Za ten środek zostało ukaranych jej wielu rodaków - mówi Adam Romer, redaktor naczelny magazynu "Tenisklub". - To jakieś zaniedbanie sztabu tenisistki, który musiał wiedzieć, że meldonium jest środkiem zakazanym - dodał dziennikarz.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się