Menu Region

Maria Szarapowa na dopingu. Joanna Sakowicz-Kostecka: Jestem...

Maria Szarapowa na dopingu. Joanna Sakowicz-Kostecka: Jestem zdegustowana milczeniem WTA i ITF

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Hubert Zdankiewicz AIP

Prześlij Drukuj
Joanna Sakowicz-Kostecka Joanna Sakowicz-Kostecka

Joanna Sakowicz-Kostecka (© Andrzej Banaś)

– Muszę przyznać, że jestem zdegustowana. Nawet nie tym, że Maria Szarapowa oblała test antydopingowy, ale zachowaniem WTA i ITF, które przez półtora miesiąca trzymało całą sprawę w tajemnicy pod płaszczykiem kontuzji - mówi Joanna Sakowicz-Kostecka, była tenisistka, dziś ekspert Eurosportu i TVP Sport.
– Przez półtora miesiąca po prostu mydlono nam oczy. Gdyby podczas Australian Open pozytywny wynik próbki A miała zawodniczka z drugiej pięćdziesiątki rankingu WTA, to cała sprawa została by ujawniona od razu – uważa Sakowicz-Kostecka.

MARIA SZARAPOWA OD 12 MARCA ZAWIESZONA ZA DOPING, ALE ZAGRA NA IGRZYSKACH W RIO? [VIDEO]


– Proszę tego nie brać za atak personalny, bo cenię Szarapową za jej osiągnięcia i profesjonalizm. Doceniam również fakt, że próbuje wyjść z całej sytuacji z twarzą. Nie wnikam w jej tłumaczenia, bo nie jestem lekarzem, być może potrzebowała tego lekarstwa. Dopuszczam nawet do siebie myśl, że jest ofiarą nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Mam jednak wielkie zastrzeżenia do zachowania WTA i ITF. Do tego, że ogłaszają to tuż przed startem Indian Wells. Mieli dość czasu, żeby omówić to w gronie sponsorów i przyjąć linię obrony. Mam nadzieję, że Szarapowa nie zagra w Rio de Janeiro. Gdyby na igrzyskach olimpijskich wystąpiła osoba przyłapana na dopingu, byłby to upadek dyscypliny – dodaje była tenisistka.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się