1/13
Wielkie emocje, niesamowite zwroty akcji. Oto finały Ligi Mistrzów ostatnich lat [GALERIA]
2/13
Niewątpliwie finał w Gelsnekirchen był jednym z najbardziej...

2004 Porto - AS Monaco 3:0 (Veltins-Arena w Gelsenkirchen)

Niewątpliwie finał w Gelsnekirchen był jednym z najbardziej zaskakujących w minionej dekadzie. Na Veltins-Arena spotkały się bowiem dwie drużyny, które nie były wymieniane w gonie faworytów. To właśnie tamtego wieczoru światu objawił się trenerski geniusz Jose Mourinho, a jego Porto po raz pierwszy od wielu lat sięgnęło w 2004 roku po puchar Ligi Mistrzów.

3/13
Zdecydowanie jeden z najbardziej zaskakujących i...

Zdecydowanie jeden z najbardziej zaskakujących i nieprzewidywalnych finałów Ligi Mistrzów w historii. Po pierwszej połowie Milan prowadził z Liverpoolem już 3:0, ale po przerwie to "The Reds"zdołali wyrównać i doprowadzić do stanu 3:3. W Serii rzutów karnych bohaterem stambulskiego finału został polski golkiper, Jerzy Dudek, który zatrzymał strzały takich gwiazd jak Szewczenko czy Pirlo. Dzięki temu to właśnie ekipa z Anglii sięgnęła po cenne trofeum.

4/13
Arsenal nie wykorzystał w 2006 roku szansy na zdobycie...

2006 FC Barcelona - Arsenal 2:1 (Stade de France w Paryżu)

Arsenal nie wykorzystał w 2006 roku szansy na zdobycie pierwszego w historii klubu pucharu Ligi Mistrzów. Chociaż "Kanonierzy" na Stade de France w Paryżu zdobyli bramkę jako pierwsi, przegrali z Barceloną 1:2.