Turniej w Montrealu już bez Agnieszki Radwańskiej [ZDJĘCIA]

Artur Bogacki
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Paul Chiasson
W meczu 1/8 finału turnieju Rogers Cup w Montrealu Agnieszka Radwańska przegrała 4:6, 7:6, 1:6 z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową. Teraz krakowianka może się już skupić tylko na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Mecz trwał ponad dwie godziny i obfitował w zwroty akcji. W pierwszym secie Rosjanka szybko przełamała Polkę (1:2), ale ta odpowiedziała tym samym i był remis (3:3). Tyle że przegrała przy własnym podaniu następnego gema i tej straty już nie odrobiła.

W drugim secie sytuacja krakowianki była jeszcze trudniejsza - 0:3. Udało jej się jednak wygrać trzy gemy z rzędu i wrócić do gry (6:5). W tie-breaku ponownie była w opałach (0:3), lecz po raz kolejny potrafiła odwrócić losy rywalizacji. Zdobyła sześć kolejnych punktów i tej szansy nie zmarnowała.

W trzecim secie Radwańska nie miała już nic do powiedzenia.

- Myślę, że mentalnie byłam silniejsza - oceniła po meczu Pawliuczenkowa. - Pokazał to zwłaszcza trzeci set. Podniosłam się po porażce w drugim, który, wydawało się, że już mam w kieszeni.

Wyniki III rundy
Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 16) - Agnieszka Radwańska (Polska, 4) 6:4, 6:7, 6:1
Madison Keys (USA, 10) - Venus Williams (USA, 6) 6:1, 6:7, 6:3
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 9) - Petra Kvitova (Czechy, 12) 7:6, 6:3
Simona Halep (Rumunia, 5) - Karolina Pliskova (Czechy, 14) 6:3, 6:3
Daria Kasatkina (Rosja) - Roberta Vinci (Włochy, 7) 7:5, 6:3
Angelique Kerber (Niemcy, 2) - Elina Switolina (Ukraina, 17) 1:6, 7:6, 6:4
Kristina Kucova (Słowacja) - Eugenie Bouchard (Kanada) 3:6, 6:4, 6:3
Johanna Konta (Wielka Brytania, 15) - Varvara Lepchenko (USA) 6:3, 6:2,