Lotos Trefl Gdańsk straci potężnego sponsora? Klub wydał...

  Lotos Trefl Gdańsk straci potężnego sponsora? Klub wydał komunikat

  Rafał Rusiecki

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzięki wsparciu Grupy Lotos możliwe było w Gdańsku budowanie silnej kadrowo drużyny z uznanym w siatkarskim trenerem

  Dzięki wsparciu Grupy Lotos możliwe było w Gdańsku budowanie silnej kadrowo drużyny z uznanym w siatkarskim trenerem ©Karolina Misztal

  W kwietniu 2016 roku Grupa Lotos wycofała się ze wspierania piłkarzy Lechii Gdańsk oraz Roberta Kubicy. Teraz gruchnęła informacja o tym, że zamierza ograniczyć także finansowanie siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk. Klub wydał w tej sprawie oficjalny komunikat. Koncern paliwowy na razie milczy.
  Dzięki wsparciu Grupy Lotos możliwe było w Gdańsku budowanie silnej kadrowo drużyny z uznanym w siatkarskim trenerem

  Dzięki wsparciu Grupy Lotos możliwe było w Gdańsku budowanie silnej kadrowo drużyny z uznanym w siatkarskim trenerem ©Karolina Misztal

  Wycofanie się Grupy Lotos z finansowania gdańskiego klubu spod znaku Trefla jest zaskakującą informacją. Podała ją Polska Agencja Prasowa, której Witold Pasek, dyrektor ds. marketingu koncernu, zdradził, że firma zdecydowała się nie przedłużać umowy sponsoringowej na kolejny sezon. Dyrektor dodał też, że "nie była to łatwa decyzja".

  Przypomnijmy, że Grupa Lotos wspiera Trefla Gdańsk od sezonu 2009/2010, kiedy ten występował jeszcze na zapleczu PlusLigi.
  Od sezonu 2011/2012 drużyna występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym czasie udało się jej sportowo doskoczyć do najlepszych w kraju. Najlepszy był sezon 2014/2015, kiedy to żółto-czarnym udało się zdobyć wicemistrzostwo Polski oraz sięgnąć po Puchar Polski.

  W związku z tymi doniesieniami klub zdecydował się wydać oficjalny komunikat (zachowana pisownia).

  W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach odnośnie dalszej współpracy klubu Trefl Gdańsk SA z Grupą LOTOS SA, informujemy, że dopóki nie zostanie zebrana pełna wiedza na temat zaistniałej sytuacji oraz dalszych działań, nie będziemy komentować pojawiających się wiadomości. Podejmowane obecnie decyzje są decyzjami strategicznymi, więc na wszelkie pytania przedstawiciele Zarządu będą odpowiadać po spotkaniu właścicieli i Rady Nadzorczej, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Prosimy przedstawicieli mediów, kibiców oraz całe nasze otoczenie o cierpliwość, co pozwoli nam na zajęcie stanowiska w sprawie po kompleksowym zebraniu wszystkich informacji oraz dogłębnej analizie zaistniałej sytuacji.

  Siatkarscy kibice obawiają się, że ta decyzja - jeśli dojdzie do skutku - będzie miała katastrofalny wpływ na sportowy poziom Trefla Gdańsk. Tytularny sponsor drużyny, według różnych źródeł, zapewniał wpływy do budżetu na poziomie 3-4 mln złotych. Jego nagłe wycofanie się tuż przed początkiem nowego sezonu może oznaczać zapaść. Dodajmy, że gdańszczanie rozgrywki mają zainaugurować 30 września meczem w Bełchatowie z PGE Skrą.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polish sport

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Kiedykolwiek chciałeś być trenerem? Teraz twoja szansa ... https://mybasketteam.com/pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ö

   Sopot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   lotos srotos, pisowskie koryto

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sponsoring Lotosu

   JKM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   PIS chce zniszczyc sport w Gdansku!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lotos? zostancie sponsorem schroniska PROMYK,prosze

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

   Szkoda kasy na jakiś psudo sportowcow, A zwierzątka na pewno wam tego nie zapomną..

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama