Uniwersytet Radom pokonał na wyjeździe ROKiS Radzymin

Martin Nowak
Uniwersytet wygrał w tym sezonie już 19 meczów.
Uniwersytet wygrał w tym sezonie już 19 meczów. Michał Nowak
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom odnieśli kolejne zwycięstwo w drugiej lidze. Tym razem na wyjeździe pokonali SPR ROKiS Radzymin 35:23.

SPR ROKiS Radzymin - KS Uniwersytet Radom 23:35 (11:18).
Uniwersytet: Drabik, Chudzik, Hernik - Pawelec 9, Cupryś 6, Mroczek 6, Pomiankiewicz 4, Szmulik 3, Kubajka 2, Wiak 2, Włoskiewicz 2, Banaczek 1, Socha, Flisiak.

Radomianie uzyskali przewagę już na początku meczu. Po trafieniu Damiana Cuprysia było 5:9. W kolejnych minutach podopieczni trenera Mariusza Greli utrzymywali prowadzenie. Na przerwę schodzili z siedmiobramkowym prowadzeniem (11:18).

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż stroną dominującą był zespół z Radomia, chociaż gospodarze w pierwszych minutach zmniejszyli stratę do czterech trafień. Trwało to jednak tylko chwilę, bowiem Uniwersytet znów szybko odskoczył. Po trafieniu Rafała Banaczka przewaga wzrosła do dwunastu bramek (20:32) i taką też różnicą kilka chwil później Uniwersytet zwyciężył w pojedynku z SPRROKiSRadzymin.

Radomianie w tym sezonie spisują się doskonale. W 19 spotkaniach zdobyli komplet punktów.

Do zakończenia sezonu radomskiemu zespołowi pozostało już zaledwie trzy mecze. W Wielki Piątek, 14 kwietnia Uniwersytet zmierzy się w zaległym spotkaniu z KKS Włókniarzem Konstantynów. Później do Radomia przyjedzie AZS UMCS Lublin, a ten mecz rozegrany zostanie 22 kwietnia. Tydzień później podopieczni trenera Mariusza Greli zakończą sezon spotkaniem z Jurandem Ciechanów na wyjeździe. Co prawda zespoły w drugiej lidze rozegrają jeszcze dwie kolejki (13 maja i 20 maja), ale w pierwszej z nich Uniwersytet pauzuje, a drugą rozegrał już awansem - mecz z Bestios Białystok.