Menu Region

[POLSKA SERBIA] Nawałka: Postawa drużyny cieszy, choć nie...

[POLSKA SERBIA] Nawałka: Postawa drużyny cieszy, choć nie wszystko funkcjonowało tak, jak powinno

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Hubert Zdankiewicz AIP

Prześlij Drukuj
- Postawa drużyny mnie cieszy. Wiele fragmentów rozgrywaliśmy na dobrym poziomie, były też fazy i detale, które trzeba będzie poprawić. Spotkaliśmy się jednak po raz pierwszy po czterech miesiącach i to zrozumiałe, że nie wszystko funkcjonowało jeszcze tak jak powinno - ocenił grę reprezentacji Polski w środowym meczu towarzyskim z Serbią selekcjoner Adam Nawałka.
  • Polska - Serbia 1:0
  • Polska - Serbia 1:0
  • Polska - Serbia 1:0
  • Polska - Serbia 1:0
  • Polska - Serbia 1:0
  • Polska - Serbia 1:0
  • Polska - Serbia 1:0
  • Polska - Serbia 1:0
  • Polska - Serbia 1:0

Press Focus/Agencja TVN/TVN24/x-news


Biało czerwoni wygrali w Poznaniu 1:0, po bramce Jakuba Błaszczykowskiego. - Duże brawa dla moich zawodników za zaangażowanie i walkę do końca.
Zawsze gramy o zwycięstwo i tym razem również było to widać. Mecze towarzyskie to jeden z etapów przygotowań do mistrzostw Europy i dobrze wiemy, nad czym musimy pracować. Dokładnie przeanalizujemy ten mecz i na pewno nie stracimy optymizmu - dodał Nawałka.

- Nie chcę na razie oceniać gry poszczególnych piłkarzy. Najpierw jeszcze raz obejrzę mecz, przeanalizuję go i wtedy wyciągnę wnioski. Salamon? Uważam, że spisał się dobrze, ale nie powiem już teraz, czy zdał test i jak wyglądają jego szanse na wyjazd na Euro 2016. Błaszczykowski spisał się dobrze. To doświadczony piłkarz i myślę, że nie muszę się na jego temat szeroko rozwodzić. Oby był jak najlepiej przygotowany pod względem fizycznym, a wtedy na pewno dostarczy nam wiele radości - kontynuował selekcjoner.

- Zagraliśmy jednak na zero z tyłu, a to zawsze duży pozytyw. Było kilka błędów, ale w kluczowych momentach ratowali nas bramkarze. Mamy czterech golkiperów na bardzo wysokim poziomie. Tym razem kunszt pokazali Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny, lecz dobrą pracę wykonali wszyscy w drużynie - podkreślał Nawałka.
W sobotę we Wrocławiu Polacy zagrają kolejny mecz, z Finlandią.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się