Ajax Amsterdam

0

• Jeszcze 90 minut przed nami. Najważniejsze, że nie straciliśmy bramki. Oby nie brakowało ostatniego podania w rewanżu

- powiedział "na gorąco" Canal+ Michał Kucharczyk

Do meczu w Amsterdamie jeszcze trochę czasu. Tymczasem za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski. W tym miejscu zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl. Jutro rusza 22. kolejka Ekstraklasy.

• Kolejne nieudane zagranie Michała Kucharczyka, tym razem do Miroslava Radovicia, zwieńczyło mecz przy Łazienkowskiej. W pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy Legia bezbramkowo remisuje z Ajaksem Amsterdam.

• Michał Kucharczyk zagrywa po linii do Guilherme. W to zagranie włożył ciut za dużo siły.

• David Fernandez Borbalan dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Nazwiska nie grają, gdy ważna jest sprawa drużyny. Justin Kluvert, który na boisku pojawił się w 72. minucie, ustępuje miejsce obrońcy, Heiko Westermannowi.

• Centra Łukasz Brozia została wybita poza linię końcową. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, ale udało się szybko odzyskać piłkę. Nieudanym dośrodkowaniem "popisał się" Guilherme.

• I żółta dla Davy'ego Klaassena za protesty.

• Ajax kończy mecz (co najmniej) w "dziesiątkę"! Faulem taktycznym powstrzymał w kole środkowym Guilherme.

• Ostatnia zmiana w Legii. Kasper Hamalainen na niespełna dziesięć minut regulaminowego czasu gry za Vadisa Odjidję-Ofoe.

• Donny van de Beek melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Hakim Ziyech.

• 28 742 widzów na stadionie.

• Arkadiusz Malarz odbija piłkę po uderzeniu Lasse Schöne z narożnika pola bramkowego! Ciągle bezbramkowy remis przy Łazienkowskiej!

• Przewinienie Hakima Ziyecha blisko własnego pola karnego. Legioniści szybko wykonali rzut rożny, po którym na minimalnym ofsajdzie był Miroslav Radović.

• Płaskie uderzenie Hakima Ziyecha nie mogło zaskoczyć (a tym bardziej pokonać) Arkadiusza Malarza. Ten czekał, aż piłka wpadnie do jego rękawic.

• Justin Kluivert zmienia Bertranda Traore.

• Podbita piłka prze mur po uderzeniu Guilherme wychodzi na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Andre Onany.

• Kenny Tete również z "żółtkiem". Za powalenie Tomasz Jodłowca ok. 23 metrów od bramki Ajaksu.

• Mroslav Radović znokautował rywala w walce o górną piłkę. Został upomniany żółtą kartką, więc nie zagra w rewanżu.

• Maciej Dąbrowski wybija piłkę na rzut rożny przed rozpędzonym Bertrandem Traore..

• Miękkie zagranie do Bertranda Traore. Ten przymierzył z woleja prosto w legionistów.

• Łukasz Broź wykosił Amina Younesa na lewej stronie, blisko bocznej linii pola karnego. Żółta kartka.

• Seria rzutów rożnych dla Legii. Davy Klaassen główkuje do Kenny'ego Tete, który ruszył z kontrą. Szybko stracił piłkę, a ta została pod nogami Miroslava Radovicia. Zagranie do Michała Kucharczyka było zbyt anemiczne.

• I jeszcze na skrzydle. Za Waleriego Kazaiszwiliego pojawia się Guilherme.

• Jacek Magiera decyduje się na zmianę. Na murawie jest już Michał Kucharczyk za Tomasa Necida.

• Bilard w "szesnastce" Legii po uderzeniu Kenny'ego Tete. Ostatecznie Michał Pazdan wybija jak najdalej.

• Vadis Odjidja-Ofoe przejmuje odbitą piłkę na 20. metrze od bramki Andre Onany. Strzela jednak bardzo niecelnie.

• Kolejny solowy rajd Amina Younesa. Szybko stracił piłkę przed polem karnym Legii.

• Tomas Necid na minimalnym spalonym. Protesty kibiców Legii nic nie dały. Jeszcze doszło do starcia Czecha z Nickiem Viergeverem.

• Amin Younes "złamał" akcję w stylu Arjena Robbena z lewej strony do środka pola karnego. Na tym podobieństwo się zakończyło - został zablokowany.

• Za krótkie podanie do bramkarza mogło paść łupem Tomasa Necida. Mogło, gdyby nie szybka i przytomna interwencja bramkarza Ajaksu.

• Adam Hlousek przecina podanie adresowane do Kaspera Dolberga wybiciem na rzut rożny. Krótkie rozegranie, po którym futbolówka została wycofana do... Andre Onany.

• Legia zaczyna drugą połowę.

• Zostawmy pierwszą połowę. Wracamy na Łazienkowską na drugie trzy kwadranse.

• A na potwierdzenie słów

• Nie jest źle. Obrona gra dość pewnie, ale "przód" wygląda trochę słabiej. Jedna okazja Tomasa Necida na przeciwnika takiej klasy jak Ajax. Dyskusyjna akcja miała w 8.minucie. Kolejne powtórki wykazują, że Arkadiusz Malarz trzymał piłkę za linią bramkową. Na jego szczęście sędzia bramkowy był przez niego.. zasłonięty.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Legia bezbramkowo remisuje z Ajaksem w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy.

• Nie ma gola dla gości! Kasper Dolberg posyła piłkę tuż nad bramką po świetnym podaniu Hakima Ziyecha!

• Niepilnowany Tomas Necid świetnie "gasi" piłkę po wrzutce Vadisa Odjidji-Ofoe! Czech strzela jednak w sam środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarzowi gości!

• Coraz aktywniejszy jest Bertrand Traore! Przy biernej postawie Adama Hlouska posłał piłkę w stronę prawego dolnego rogu! Arkadiuszowi Malarzowi wyślizgnęła się piłka na korner!

• To była groźna kontra piłkarzy Petera Bosza! Amin Younes urwał się środkiem, po czym zagrywa do Hakima Ziyecha. Jego płaskie uderzenie broni Arkadiusz Malarz!

• Optymistyczna próba Michała Kopczyńskiego - chciał dalekim podaniem pominąć obronę Ajaksu by zagrać do Tomasa Necida. Bezskutecznie.

• I jeszcze raz. Poradził sobie z dwoma przeciwnika, ale jego strzał został zablokowany.

• Bertrand Traore znowu w roli głównej. Strzela nad bramką Arkadiusza Malarza.

• Akcję Hakima Ziyecha przerywa w ostatniej chwili Maciej Dąbrowski. Na prostopadłe podanie czekał Bertrand Traore.

• Piłka po strzale Miroslava Radovicia z prawej strony "szesnastki" przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Najgroźniejsza okazja Ajaksu

• Rzut wolny dla gości z lewej strony. Ostro bita piłka przez Hakima Ziyecha nie sprawiła problemu defensywie Legii.

• Po aucie z lewej strony Vadis Odjidja-Ofoe zdecydował się na strzał z linii 16. metra. Piłka po rykoszecie wyszła na korner. Do wrzutki na bliski słupek wystartował Tomas Necid, lecz ten główkuje bardzo wysoko i daleko od bramki Andre Onany.

• Zdaniem Davida Fernandeza Borbalana faulował w środku pola. Lekkie zdziwienie wśród zawodników, także... Ajaksu.

• Michał Pazdan, bez zbędnych formalności, wybija piłkę "na uwolnienie" po kornerze gości.

• Zapędzony w kozi róg Adam Hlousek traci piłkę na rzecz Davinsona Sancheza. Goście z "piątki".

• Pierwszy celny strzał Belga. Przymierzył zza pola karnego w stronę prawego dolnego rogu. Andre Onana chwyta piłkę.

• Vadis Odjidja-Ofoe wywalczył rzut rożny. Piłka po wrzutce Miroslava Radovicia nie przyniosła zagrożenia pod bramką Ajaksu.

• Czujny jak ważka Andre Onana pewnie interweniuje poza polem karnym. Zdecydowanym wyjściem wyprzedza Waleriego Kazaiszwiliego.

• Adam Hlousek powalony przez Kenny'ego Tete w walce o górną piłkę. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki. Nie minęła chwila, jak Czech został nieprzepisowo faulowany przez Kaspera Dolberga.

• Hakim Ziyech na prawym skrzydle centruje w pole karne. Obrona mistrza Polski wyjaśnia sytuację.

• Waleri Kazaiszwili przejmuje piłkę w pobliżu lewego narożnika pola karnego Ajaksu. Minął krótkimi zwodami dwóch rywali, ale piłkę zabrał mu trzeci - Hakim Ziyech. A w "uliczkę" wybiegał Adam Hlousek...

• Sędzia widział przewinienie Macieja Dąbrowskiego na Kasperze Dolbergu 30 metrów od bramki Legii. Szybko rozegrany rzut wolny i atak pozycyjny przerwany.

• Arkadiusz Malarz ratuje Legię przed utratą gola! Davy Klaassen dobiega do centry z lewej strony boiska, ale jego strzał z kilkunastu metrów został obroniony tuż przed linią bramkową!

• Vadis Odjidja-Ofoe w roli lewoskrzydłowego poradził sobie z Kennym Tete. Belg popędził na bramkę gości, ale zdaniem sędziego faulował wcześniej rywala.

• Kasper Dolberg urwał się Michałowi Pazdanowi przed linią 16. metra. W polu karnym nie poradził sobie z Maciejem Dąbrowskim, który pozwolił piłce wyjść poza linię końcową.

Po chwili Tomas Necid był na ofsajdzie.

• Crossowe podanie Łukasza Brozia było za mocne do Tomasa Necida. Andre Onana chwyta piłkę we własnym polu karnym.

• Tomasz Jodłowiec chciał "zabrać się" z piłką ze środka pola do "szesnastki" Ajaksu. Jednak podanie do niego przeciął Nick Viergever.

• Atak Ajaxu środkiem przerwany - Kasper Dolberg był na ofsajdzie.

• Na gwizdek Davida Fernandeza Borbalana zaczynają ze środka goście!

• Losowanie stron. Kapitanami są Miroslav Radović i Davy Klaassen.

• Legia - Ajax

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Czas na hymn Ligi Europy!

• Niespełna kwadrans do rozpoczęcia meczu. Przenosimy się więc na Łazienkowską!

• Jak wygląda bilans Ajaxu z polskimi drużynami? Wygrał wszystkie cztery mecze, a bilans bramkowy jest następujący: 13:1.

Wiosna (nie)nasza, czyli dwumecze polskich klubów w europejskich pucharach wiosną w XXI wieku:

• Dzisiaj nastąpi przełamanie?

• Gospodarze znaleźli się w tej fazie rozgrywek po występach w Lidze Mistrzów. Piłkarze Besnika Hasiego i Jacka Magiery zdobyli 4 punkty, dzięki czemu wyprzedzili w tabeli ostatnim meczu Sporting Lizbona (3).

Z kolei 33-krotny mistrz Holandii bez trudu poradził sobie w fazie grupowej LE. Zdobył 14 punktów, a przeciwnikami byli: Standard Liege, Celta Vigo i Panathinaikos Ateny.

• Sędzią głównym jest David Fernandez Borbalan. Na liniach będą mu pomagali Roberto Alonso i Raul Cabanerro. Sędzią technicznym jest za to Diego Babero Sevilla. Najbliżej bramek - poza bramkarzami, rzecz jasna ;) - będą Carlos Gómez oraz Juan Martinez Munuera.

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze w wykonaniu hiszpańskim arbitrów w La Liga. Oby dzisiaj nie mówiło się źle o pracy tej "szóstki"

• Goście ruszyli na ostatnią rozgrzewkę przed meczem

• I rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Jakub Rzeźniczak, Jakub Czerwiński, Sebastian Szymański, Guilherme, Michał Kucharczyk, Kasper Hamalainen.

• Prawdopodobnie będzie komplet widzów. Oficjalną frekwencję podamy w relacji

• Od pewnego czasu znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy kogo obaj trenerzy, Jacek Magiera i Peter Bosz, mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Ajaksu Amsterdam: Diederik Boer - Jairo Riedewald, Heiko Westermann, Mateo Cassierra, Donny van de Beek, Abdelhak Nouri, Justin Kluivert.

• a

• Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Piotra Bernaciaka:

• Polska liga wznowiła rozgrywki w miniony weekend. Legia wygrała w Gdyni z Arką po golu Tomasza Jodłowca. Z kolei Ajax ma już rozegrane pięć meczów w Eredivisie. Zdobyła w nich komplet punktów strzelając aż 11 goli, a straciła zaledwie jeden (do lidera, Feyenoordu, traci pięć punktów).

Taki obrót spraw mocno buduje morale przed starciem w Warszawie. Liczmy jednak, że Legia tanio skóry nie sprzeda.

• Na relację NA ŻYWO z pierwszego meczu o 1/8 Ligi Europy zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• I zapachniało w Warszawie Europą. Z przerwy zimowej wróciła nie tylko Ekstraklasa, lecz także Liga Europy. Za 45 minut, w 1/16 LE, Legia Warszawa zmierzy się z Ajaksem Amsterdam! Te dwa spotkania są niejako traktowane u mistrzów Polski jako rewanż za dwumecz sprzed dwóch lat, kiedy holenderski zespół okazał się lepszy wygrywając w dwumeczu aż 4:0 (strzelcem trzech goli był Arkadiusz Milik, jednego Nick Viergever). Jak będzie teraz?