Menu Region

Giancarlo Abete: Możliwe, że mecze Euro 2016 zostaną...

Giancarlo Abete: Możliwe, że mecze Euro 2016 zostaną rozegrane przy pustych trybunach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

BIL (AIP)

4Komentarze Prześlij Drukuj

(© Christophe Ena/AP Photo)

Nie można wykluczyć, że mistrzostwa Europy zostaną rozegrane przy pustych trybunach, bo nie można wykluczyć aktów terroryzmu - stwierdził Giancarlo Abete, wiceprezydent komitetu wykonawczego UEFA.
TVN24/x-news


We wtorek w Brukseli doszło do ataku terrorystycznego. Co najmniej 34 osoby zginęły w wyniku eksplozji na lotnisku Zaventem i na stacji metra Maelbeek. Tego samego dnia zostały odwołane treningi reprezentacji Belgii, która przygotowywała się do meczów towarzyskich. W środę spotkanie z Portugalią, zaplanowane na 29 marca, został odwołane ze względu na bezpieczeństwo.
Po zamachu w Brukseli ponownie zaczęto mówić o bezpieczeństwie podczas mistrzostw Europy, które w czerwcu i lipcu odbędą się we Francji. Gościem audycji na ten temat we włoskiej stacji Radio24 był Abete.

- Euro 2016 to nie jest mecz towarzyski.
Sparing można odwołać lub przełożyć, a turnieju nie. Nie można wykluczyć, że zostanie on rozegrany przy pustych trybunach, bo nie można wykluczyć aktów terroryzmu. Spotkania przy pustych trybunach są jedną z opcji, które bierzemy pod uwagę, ale na tę chwilę jesteśmy daleko od podjęcia takiej decyzji - zapewnił wiceprezydent komitetu wykonawczego UEFA.

Europejska federacja jest przekonana, że wszystkie środki bezpieczeństwa zostaną zachowane i nie będzie potrzeby zamykania stadionów dla kibiców. Zapewniła jedna, że pracuje nad planami awaryjnymi, gdyby życie uczestników Euro 2016 było zagrożone.
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

ale dlaczego

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ef (gość)  •

ale dlaczego pustych? przecież w Europie jest od roku 1,1mln nowych kibiców, można nimi zapełnić trybuny

skomentuj

można i tak

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

koza co nie chciała araba (gość)  •

tylko ze oni wszyscy byliby za gospodarzem czyli za kalifatem francuskim

odpowiedzi (0)

skomentuj

Idiotyzm...

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Trasasasa (gość)  •

...bo jak inaczej nazwać akcję podświetlania budynków, barwienia stron gazet czy zdjęć profilowych w portalach społecznościowych barwami kraju, w którym przeprowadzono ataki terrorystyczne? Tu nie ma miejsca na solidaryzowanie się z obywatelami tych krajów, tu trzeba podjąć rękawicę i odpowiedzieć w sposób zdecydowany - nie w taki, w jaki zareagowała p. Mogherini płacząc ku uciesze milionów wyznawców islamu. Tu trzeba polityka radykalnego, bo tylko radykał poradzi sobie z ludźmi nie znającymi innego języka, jak język przemocy i bezwzględności. Nie jestem Madrytem, Londynem, Paryżem, Ankarą czy Brukselą. Jestem wkurzonym Europejczykiem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Puste trybuny

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Joo (gość)  •

Zawodników też nie wolno narażać. Zrobi się losowanie (kto da więcej w łapę)

odpowiedzi (0)

skomentuj