Zinedine Zidane: Jestem wkurzony

Jerzy Filipiuk
Zinedine Zidane (z lewej) i prezydent Realu Madryt Florentino Perez
Zinedine Zidane (z lewej) i prezydent Realu Madryt Florentino Perez AFP Photo/East News
Trener piłkarzy Realu Madryt Zinedine Zidane, mimo zwycięstwa swojej drużyny w ligowym meczu z Malagą 2:1 i zapewnienia sobie miana najlepszej drużyny La Liga na półmetku rozgrywek, był... wkurzony.

Zidane podkreślił rolę autora dwóch bramek dla gospodarzy Sergio Ramosa (- Był fenomenalny – ocenił), ale zmartwiły go kolejne problemy zdrowotne swoich podopiecznych.

- Jestem trochę zmęczony kontuzjami, ponieważ czeka nas wiele ważnych meczów. Kolejne w środę (rewanż z Celtą Vigo w ćwierćfinale Pucharu Króla – przyp.). Dlatego jestem wkurzony – wyznał francuski szkoleniowiec.

Marcelo miał problem z mięśniami lewego uda i został zmieniony w 25 minucie. Luka Modrić odczuwał ból w mięśniu przywodziciela prawego uda i opuścił boisko w 78 minucie. Z kolei Cristiano Ronaldo doznał urazu stopy po wejściu jednego z rywali.

Nadal urazy leczą Pepe, Daniel Carvajal i Gareth Bale. Pierwszy z nich ma wrócić na boisko pod koniec stycznia, pozostali dwaj w lutym. Na ławce rezerwowych siedział Danilo, ale nie czuł się najlepiej i dlatego Zidane nie desygnował go do gry.