• Ostatnia roszada w tym meczu. Jose Kante zmieniony przez Kamila Bilińskiego.

• Gra została wznowiona, a mecz zostanie przedłużony o pięć minut.

• Przerwa w meczu spowodowana racami.

• Oskar Zawada debiutuje na boiskach Lotto Ekstraklasy. Za Semira Stilicia.

• Wisła wciąż w ataku. Górnik praktycznie nie istnieje w tej chwili na boisku. Cała gra toczy się pod bramką Loski.

• GOL! Jose Kante podwyższa na 4-2.

• Premierowa zmiana w zespole gospodarzy. Konrada Michalaka zmienia Nico Varela.

• Ostatnia zmiana w Górniku. David Ledecky zastąpił Damiana Kądziora.

• Łasicki do spółki ze Stefańczykiem poradzili sobie z pędzącym skrzydłem Wolsztyńskim.

• Furman dośrodkowywał z rzutu rożnego, lecz Górnicy poradzili sobie z tym stałym fragmentem gry.

• Uderzenie z dystansu Merebashvilego i Loska z problemami wybija za linię końcową.

• Michalak znowu pod piłką w polu karnym. Walczył po prawej stronie, ale nie zdołał oddać strzału.

• Michalak robi na lewym skrzydle co chce. Po raz kolejny uciekł rywalom, odegrał do Stilicia. Bośniak tym razem stracił jednak piłkę.

• Bardzo wysoko ustawieni Nafciarze wciąż w ataku. Górnik ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Erik Grendel zastępuję Macieja Ambrosiewicza.

• Igor Angulo ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• GOL! Tomasz Loska ponownie pokonany. Występujący dzisiaj kapitańskiej opasce Damian Szymański daje Wiśle prowadzenie.

• Arbiter odgwizdał spalonego i tym samym przerwał natarcie Nafciarzy.

• W Płocku w ostatnich minutach bardzo dużo gry w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi skonstruować groźniejszej akcji.

• Rzut wolny dla Górnika. Kądzior posłał piłkę pod bramkę, lecz tym razem żaden z jego partnerów nie zaskoczył Dahne.

• Loska pewnie złapał mocne uderzenie ze środka boiska. Celne, ale nie mogło zaskoczyć reprezentanta Polski.

• Loska odważnie wyszedł z pola karnego i wpadł na pędzącego z piłką rywala. Płocczanin pasł na ziemię.

• Pierwsza roszada w tym meczu. Na boisku pojawił się Rafał Kurzawa. Zastąpił Marcina Urynowicza

• Kante przed szansą aby drugi raz wpisać się na listę strzelców. Niepewne przyjęcie po podaniu od Merebashvilego sprawiło, że napastnik stracił piłkę a zabrzanie powrócili na pozycje.

• GOL! Ponownie mamy szybkie wyrównanie. Tym razem Tomasza Loskę pokonał Jose Kante

• GOL! Okrutny błąd golkipera gospodarzy i pierwsze trafienie w 2018 roku zaliczył Łukasz Wolsztyński.

• Dośrodkowanie Furmana i ponownie górą defensorzy Górnika.

• Stilić dośrodkował z rzutu wolnego pod samą bramkę Loski. Futbolówka poleciała za linię końcową.

• Mocna piłka Łasickiego w pole karne, przytomne zagranie Kante i Loska miał spore problemy z opanowaniem piłki.

• Pierwszą akcję Wisły wykańczał Michalak. Pomocnik próbował strzału z lewej strony, lecz tym razie jego próba okazała się niecelną.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Premierowa połowa premierowego meczu 2018 roku za nami. W Płocku 1-1.

• Dośrodkowanie Stilicia w pole karne i ponownie było niebezpiecznie pod bramką Górnika.

• Wolniewicz zatrzymał na skrzydle Merebashvilego. W ataku wciąż Nafciarze.

• Dźwigała dobrze wygląda dzisiaj na pozycji stopera. Po raz kolejny nie pozwolił Górnikowi na wdarcie się w pole karne.

• Rzut rożny dla zabrzan, dośrodkowanie pod samą bramkę, lecz tam lepiej poradzili sobie Nafciarze.

• Reca wymienił podania z Kante ale ich akcję lewą stroną odczytali zabrzanie.

• Dominik Furman obejrzał żółtą kartkę za faul pod własnym polem karnym.

• Reca przejął piłkę pod samą bramką zabrzan, lecz Górnicy szybko zdołali opanować sytuację.

• Dahne spokojnie złapał piłkę po długim dośrodkowaniu Wolniewicza.

• Arbiter przerwał akcję Górnika. Jeden z zabrzan na pozycji spalonej.

• Kolejna próba zabrzan, lecz niecelny strzał sprawił, że Dahne nie musiał nawet interweniować.

• Szymon Żurkowski został ukarany żółtą kartką. Oznacza to dla niego pauze w kolejnym spotkaniu.

• Odważne wyjście Dahne. Golkiper uprzedził Angulo i oddalił akcję Górnika.

• Merebashvili nie nadążył za podaniem od Furmana w związku z czym zabrzanie zdołali opanować sytuację.

• Piłka szybko toczy się spod jednej na drugą bramkę, ale w ostatnich minutach ani Dahne ani Loska nie byli zmuszeni interweniować.

• Merebashvili nie zdołał dojśc do podania z uwagi na dobrą postawę Wolniewicza.

• Reca nie zdołał przebić się na połowę zabrzan, ale mocnym podaniem skierował tam piłkę Merebashvili. Górnicy nie dali się zaskoczyć.

• Dobry powrót Łasickigo. Nie pozwolił Górnikom rozegrać akcji lewą stroną.

• Bochniewicz posłał długą piłke w pole karne wiślaków, ale wobec dobrej postawy defensorów gospodarzy nie przyniosło to zamierzonego rezultatu.

• Dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego wypiąstkowane przez Loskę.

• I znowu próba Nafciarzy. Tym razem z lewej strony chcieli zaskoczyć Loskę. Golkiper Górnika nie pozwolił sobie na błąd.

• Merebashvili stracił piłke od polem karnym Górnika. Wcześniej lewą flanką podawał mu Reca.

• GOL! Konrad Michalak otrzymał piłkę na prawym skrzydle, uciekł obrońcom i skierował piłkę do siatki. W Płocku ponownie remis.

• Kolejny rzut wolny dla zabrzan i znowu przy piłce Kądzior. Tym razem posłał piłkę prosto do czających się polu karnym kolegów. Uderzenie Gryszkiewicza niecelne.

• Wisła od razu ruszyła do przodu. Kolejna akcja Nafciarzy niezakończona celnym uderzeniem. Choć w polu karnym Loski dzieje się sporo, to na razie młody golkiper nie musi interweniować.

• GOL! Trafienie Damiana Kądziora zostało uznane.

• Kądzior podszedł do rzutu wolnego by uderzyć bezpośrednio do bramki. Gol nie został jednak uznany. Zabrzanie dyskutują z arbitrem.

• Gryszkiewicz przewrócony po starciu z Kante. Wywalczył rzut wolny dla zabrzan.

• i znowu przy piłce Nafciarze. Krótkimi podaniami znaleźli się pod polem karnym Górnika. Reca skierował piłkę w okolice bramki, lecz tam już czekał na nią Loska.

• Pierwsza w tym spotkaniu dłuższa wymiana podań ze strony zawodników Górnika. Piłka utrzymywała się jednak jedynie w środku pola.

• Jak na razie zabrzanie nie są w stanie dłużej utrzymac się przy piłce. Kolejny atak ze strony Wisły. Bez strzału.

• Tym razem stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramka Górnika.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i pierwszy strzał na bramkę Górnika. Strzał Stilicia wybity na kolejny rzut rożny.

• I kolejny stały fragment gry Nafciarzy. Akcja prawą stroną i jeden z zabrzan wybił piłkę na korner.

• Długa piłka Urynowicza na połowę Wisły i sprowadzony zima Dahne po raz pierwszy dotknął piłki w meczu Lotto Ekstraklasy. Bez problemu złapał piłke daleko od swojej bramki.

• I od razu rzut wolny dla Wisły. Furman dośrodkował w pole karne, gdzie jednak już czekali na futbolówkę zabrzanie.

• I ruszyli! Mimo, że aura mocno zimowa, to piłkarska wiosna w Lotto Ekstraklasie rozpoczęta.

• Za nami przywitanie kapitanów: Damiana Szymańskiego i Szymona Matuszka oraz losowanie stron.

• Zawodnicy obydwu zespołów wyszli już na murawę. Do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostała dosłownie chwila.

• Pierwsza kolejka rundy wiosennej nie skusiła zbyt wielu kibiców do pojawienia się na stadionie w Płocku. Niska temperatura oraz pora rozgrywania spotkania sprawiła, że więcej osób będzie oglądało to spotkanie w telewizji.

• Oskar Zawada
  • Przed pierwszym piątkowym gwizdkiem zabrzanie plasują się na najniższym stopniu podium, a do liderującej Legii tracą dwa punkty, dokładnie tyle samo co drugi Lech i czwarta Jagiellonia. Nafciarze są nieco niżej – na dziewiątej pozycji. Różnice między kolejnymi miejscami są jednak na tyle małe, że przy dobrych wiatrach Nafciarze mogą przeskoczyć nawet trzy drużyny.

• Jerzy Brzęczek w przeciwieństwie do swego rywala może skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych. Do zdrowia wrócił nawet Paul Pirvulescu, który z powodu kontuzji ominął praktycznie całą rundę jesienną.

• Szansę mogą więc dostać nowi zawodnicy: Adrian Gryszkiewicz oraz Paweł Bochniewicz. Dla obu byłby to debiut w Lotto Ekstraklasie. Podobnie zresztą jak dla sprowadzonych zimą do Płocka Thomasa Dahne oraz Oskara Zawady. Ten drugi na polskie areny przyjeżdża z Niemiec. Reprezentant Polski do lat 21 zamierza iść w ślady Igora Łasickiego czy Dominika Furmana i podobnie jak oni tutaj odbudować się po ostatnich nie do końca udanych miesiącach.

• Obrońcy zabraknie na Mazowszu. Podobnie jak Dani Suarez, reprezentant Polski do lat 21 pauzuje z powodu kartek. Marcin Brosz musi więc poradzić sobie z nieco osłabioną kadrą: kontuzje wciąż eliminują z gry Rafała Wolsztyńskiego czy Konrada Nowaka. Z powodu zaległości treningowych w tej kolejce nie zobaczymy także Michała Koja.

• Podziału punktów nie było latem, kiedy to Górnik zwyciężył z płocczanami aż 4-0. Hattricka ustrzelił wówczas najlepszy napastnik Górnika Igor Angulo, a swoje trafienie dołożył także Mateusz Wieteska.

• Co ciekawe od swojego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej Nafciarze inaugurowali rundę już dwukrotnie i za każdym razem były to starcia z Lechią Gdańsk. Raz zakończyło się to dla nich zwycięstwem, a raz porażką. Czy i z zabrzanami unikną remisu?

• Podobnie jak runda jesienna, również ta wiosenna zostanie zainaugurowana w Płocku. Lokalna Wisła podejmie tutaj największą rewelację aktualnego sezonu – Górnika Zabrze. Na ten moment piłkarscy kibice w całej Polsce czekali od połowy grudnia – pierwszy ligowy gwizdek 2018 roku już o 18:00.