0 1 połowa

Nigeria

1

0 1 połowa

• Trzeba szczerze powiedzieć, że gdyby dzisiaj był VAR to byłoby 1:0, ale dla reprezentacji Polski. Sędzia podjął dwie błędne decyzje, które wypaczyły wynik tego meczu. To był jednak tylko mecz towarzyski, w którym Adam Nawałka sprawdzał różne nietypowe warianty. Na głównej imprezie na pewno będzie lepiej!

• Koniec! Niestety przegrywamy mecz towarzyski z Nigerią.

• Znowu Artur Jędrzejczyk uderzył głową po dośrodkowaniu Kurzawy, ale po raz kolejny broni młody bramkarz z Nigerii.

• 4 minuty doliczone do tego spotkania.

• Odion Ighalo kończy swój występ. Wchodzi w jego miejsce Moses Simon.

• Grzegorz Krychowiak podał do Świerczoka, który jednak przegrywa pojedynek z rywalem.

• Tomasz Kędziora wchodzi w miejsce Przemysława Frankowskiego.

• Kolejna już dzisiaj próba z dystansu Grzegorza Krychowiaka, lecz ta próba jest niecelna! Brakuje nam skuteczności.

• John Ogu melduje się na murawie w miejsce Kelechiego Iheanacho.

• Reprezentanci Nigerii nie dają nam szansy do rozegrania piłki. Grają bardzo agresywnie i nie mamy miejsca.

• Kolejna zmiana. Abdullahi Sehu zmieniony przez Tyronne Ebuehi.

• Przemysław Frankowski próbował uderzyć z dystansu, ale zrobił to zdecydowanie zbyt lekko.....

• Zmiana także w szeregach gości. Leon Balogun schodzi, a Kenneth Omeruo wchodzi.

• Wielki powrót Arkadiusza Milka! Zawodnik Napoli zmienia swojego kolegę z tej samej ligi, czyli Dawida Kownackiego!

• Dobra, składna akcja naszej reprezentacji, zakończona jednak niecelnym uderzeniem Grzegorza Krychowiaka.

• Zamieszanie w polu karnym gości, ale tam króluje jednak Francis Uzoho, który piąstkuje piłkę poza strefę zagrożenia.

• Próba z dystansu Piotra Zielińskiego bardzo nieudana.

• Jakub Świerczok wchodzi na boisko. Swój występ zakończył natomiast Robert Lewandowski. Selekcjoner daje odpocząć naszemu najważniejszemu zawodnikowi.

• To musiał być gol! Artur Jędrzejczyk doszedł do dośrodkowania Rafała Kurzawy i piłka dosłownie o centymetry minęła poprzeczkę bramki Nigeryjczyków.

• Ogenyi Onazi zmienia Joela Obiego.

• Sytuacja bardzo kontrowersyjna. Marcin Kamiński zabierał nogi, aby ustrzec się faulu. Przemówiło jednak doświadczenie Mosesa, który przewrócił się, a Michael Oliver wskazał na wapno. Walczymy!

• GOL! Niestety tracimy bramkę. Sam poszkodowany - Victor Moses spokojnie zamienia karnego na prowadzenie.

• Rzut karny dla naszych rywali! Marcin Kamiński fauluje Mosesa.

• Alex Iwobi schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Ahmed Musa.

• Joel Obi ukarany żółtą kartką.

• Piotr Zieliński znakomicie próbował obsłużyć Lewandowskiego, ale bramkarz gości wychodzi poza pole karne i przecina akcję.

• Robert Lewandowski wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale gwiazdor Bayernu uderzył prosto w bramkarza Nigerii! Szkoda, gdyż miał na świetnej pozycji Piotra Zielińskiego. Mógł podać!

• Robert Lewandowski na pozycji spalonej i znowu tracimy szansę na zdobycie bramki.

• Sprytne uderzenie z dystansu Jacka Góralskiego. Niestety ten strzał był zdecydowanie zbyt lekki.

• Przemysław Frankowski chciał obsłużyć Roberta Lewandowskiego, ale piłkarz Jagiellonii podał naszemu kapitanowi za plecy. Szkoda, ponieważ Lewy już pędził w stronę bramki.

• Jacek Góralski drugi raz w tym meczu staranował swojego rywala. Tym razem został ukarany żółtą kartką.

• W szatni pozostał również Łukasz Piszczek, a w jego miejsce wszedł Artur Jędrzejczyk.

• Wracamy na stadion we Wrocławiu! Czas na drugie 45 minut!

• Mamy kolejne debiut! Bartosz Białkowski zmienia w bramce Łukasza Fabiańskiego!

• Gol czy nie? Sporna sytuacja z 43 minuty:

• Szkoda, że nie zdołaliśmy zdobyć bramki. Naprawdę na nią zasługujemy! Nasi zawodnicy grają z dużym zaangażowaniem! Trzeba wierzyć, że przekuje się to na trafienia w drugiej połowie!

• Koniec pierwszej części meczu!

• Trzy z rzędu dośrodkowania Rafała Kurzawy, jednak nikt z naszych graczy nie zdołał wykończyć tej sytuacji.

• Bardzo mocne uderzenie Roberta Lewandowskiego, ale znakomicie broni bramkarz Nigerii!

• Wstrzelenie w pole karne przez Zielińskiego i wydawało się, że piłka przekroczyła linię bramkową naszych rywali, ale sędzia niewzruszony każe grać dalej.

• Dawid Kownacki faulowany tuż przed polem karnym Nigeryjczyków! Będzie bardzo dobra okazja dla naszej drużyny!

• Jacek Góralski bardzo ostro potraktował swojego rywala. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

• Rafał Kurzawa perfekcyjnie dograł w pole karne, a tam zabrakło centymetrów żeby Grzegorz Krychowiak sięgnął piłkę głową!

• Victor Moses z rzutu wolnego, ale piłka znacznie minęła słupek naszej bramki.

• Lewandowski bardzo mocno potraktowany przez naszych rywali. Nigeria nie pozwala pograć piłką. Grają strasznie agresywnie. Za dużo walki, za mało gry.

• Rafał Kurzawa do Lewandowskiego, a nasz kapitan niestety traci piłkę. Wielka szkoda.

• Dobre dogranie Piotra Zielińskiego, było spore zamieszanie, ale kończy się to wszystko tylko rzutem rożnym.

• Okazja dla naszej drużyny, ale Robert Lewandowski był na spalonym.

• Dawid Kownacki fauluje w ofensywie i tracimy szansę na zdobycie gola.

• William Ekong notuje bardzo słaby strzał z dystansu. Od bramki zacznie Fabiański.

• I dochodzi do sygnowanej zmiany. Jacek Góralski pojawił się w miejsce kontuzjowanego Karola Linettego.

• Karol Linetty nie da rady kontynuować gry. Będzie potrzebna zmiana. Do wejścia szykuje się Jacek Góralski. Trzymaj się Karol!

• Karol Linetty nie potrzebnie wdał się w drybling, przez co stracił piłkę i Nigeria miała szansę na kontrę. Na szczęście na posterunku stał Grzegorz Krychowiak.

• Karol Linetty na szczęście wraca na boisko. Przez chwile wyglądało to poważnie.

• Alex Iwobi wygrał pojedynek z Frankowskim, dograł w pole karne, ale piłka zanotowała tylko pusty przelot.

• Karol Linetty został uderzony przez gracza reprezentacji Nigerii i potrzebna będzie pomoc.

• Rafał Kurzawa znakomicie dograł w pole karne i strzał Lewandowskiego ląduje na słupku! Ależ było blisko!

• Łukasz Piszczek świetnie podłączył się do akcji ofensywnej, lecz jego dośrodkowanie zostało wybite.

• Dawid Kownacki urwał się defensorom rywali, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Robert Lewandowski świetnie utrzymał się przy piłce, tylko że nie miał za bardzo z kim rozegrać tej akcji. W posiadaniu goście.

• Duży błąd techniczny Grzegorza Krychowiaka w środku pola. Na szczęście nie zakończyło się to nawet groźnym strzałem naszych rywali.

• Michael Oliver dał znak do rozpoczęcia tego pojedynku! Od środka rozpoczęli zawodnicy z Nigerii!

• Kibice zgromadzeni na stadionie głośno odśpiewują Mazurka Dąbrowskiego!

• Oba zespoły opuszczają tunel! Zaraz usłyszymy hymny!

• Na ławce naszej drużyny narodowej zasiadło jeszcze dwóch potencjalnych debiutantów. Mowa tutaj oczywiście o Bartoszu Białkowskim i Tarasie Romańczuku. Czy dzisiaj uda im się rozegrać swój pierwszy mecz w biało-czerwonych barwach?

• Łukasz Piszczek pojawił się w wyjściowej 11 na ostatnią chwilę. Nasz etatowy reprezentant dostał pozwolenie od Adama Nawałki na opuszczenie zgrupowania w związku z narodzinami jego dziecka. Zawodnik Borussii szybko wrócił jednak do Wrocławia i dzisiaj zagra na nietypowej dla siebie pozycji środkowego obrońcy.

• Młodzi fani są już gotowi na przywitanie swoich idoli!

• Trener naszej reprezentacji jest konsekwentny w ustawieniu z trzema obrońcami. Na pewno chce zobaczyć jak sprawdzi się w tej formacji Robert Lewandowski, który jeszcze nie miał okazji tak grać. Bardzo ciekawy rozwiązaniem jest ustawienie Dawida Kownackiego oraz Piotra Zielińskiego tuż za plecami naszego kapitana.

• W ekipie Adama Nawałki brakuje kilku ważnych graczy. Bartosz Bereszyński, Michał Pazdan oraz Maciej Rybus leczą kontuzję, więc selekcjoner nie chciał narażać ich zdrowia.

• W podstawowej 11 widzimy dzisiaj dwóch debiutantów. Przemysław Frankowski i Dawid Kownacki dostają od Adama Nawałki bardzo dużą szansę na pokazanie się w walce o bilet do Rosji. Może któryś z tych zawodników okrasi swój debiut golem? Trzymamy kciuki!

• Składy obu drużyn!

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Razem z Państwem będę przeżywał emocje tego spotkania!

• Chociaż jest przerwa w meczach ligowych to piłkarskie emocje nie opadają! Czas na pierwszy sparing reprezentacji Polski przed Mundialem w Rosji! Do Wrocławia zawitała kadra narodowa Nigerii, która ma symulować pojedynek z Senegalem! Do boju Polsko!