0

Lech Poznań

3

2 1 połowa

• Koniec meczu. Kolejorz ponownie zwycięża 3:0. Czy w przyszlym tygodniu zdoła przedłużyć serię?

• Lechici nadal nacierają. Dłuższa chwila pod polem karnym, wymiana podań i strzał Robaka. Tym razem nie udało się umieścić piłki w siatce.

• Listkowski pomknął skrzydłem po czym przerzucił piłkę na lewą stronę. Strzał Gyurcso z dystansu niecelny.

• Arbiter doliczył cztery minuty.

• Boisko opuścił Spas Delev . Zamiast niego Marcin Listkowski .

• Rzut rożny nie przyniósł strzału na bramkę Słowika.

• Kostevych zawalczył na skrzydle. Oszukał trzech rywali i wywalczył korner.

• Fantastyczna asysta Putnockiego. Długie zagranie prosto do Robaka. Napastnik po prostu zrobił swoje.

• GOL! Marcin Robak podwyższa wynik na 3:0. Tradycji stało się zadość.

• Ostatania roszada w szeregach Kolejorza. Łukasz Trałka pojawił się na boisku za Radosława Majewskiego.

• Spas Delev ukarany żółta kartką za faul na wpuszczonym chwilę wcześniej Raducie.

• Druga zmiana w szeregach Lecha. Schodzi Darko Jevtić, w jego miejsce Mihai Radut.

• Dośrodkowanie z prawej strony pod bramke Lecha. Do piłki mógł dojśc i Drygas i Gyurcso, lecz żaden z nich nie oddał strzału.

• Drygas świetnie podał do Deleva, ten długo myślał, po czym podał do Murawskiego. Strata kapitana Pogoni.

• Makuszewski długo walczył na prawej stronie, po czym próbował dośrodkowac pod bramkę. Tam jednak nikogo za bardzo nie było.

• Kamil Drygas zastąpił Mate Tsintsadze.

• Kolejny nieuznany gol Portowców. Delev ponownie dał się złapać na pozycji spalonej. Tym razem po świetnym podaniu Rapy.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Marcin Robak zastąpi strzelca dwóch goli Dawida Kownackiego.

• Po rzucie rożnym z dystansu próbował jeszcze Majewski. Piłka zatrzymała się na nogach defensora Pogoni.

• Kownacki wyszedł z kontratakiem. Pod polem karnym odegrał do Jevticia. Strzał zablokowany.

• Nunes dośrodkowywał z rzutu wolnego. Odważne wyjście Putnockiego okazało się kluczowe. Powstrzymał Portowców przed oddaniem strzału

• Kolejny strzał Pogoni, tym razem autorstwa Nunesa, po rzucie rożnym. Ponownie góra Putnocky

• Kolejny strzał Frączczaka wybity przez Putnockiego. Portowcy przejęli inicjatywę i teraz to oni nacierają na bramkę rywala.

• Prostopadłe podanie Deleva do wbiegającego partnera zostało odebrane przez Nielsena. Obrońca rozgrywa całkiem niezłe zawody.

• Doskonałe podanie Gyurcso w kierunku Murawskiego. Ten popędził skrzydłem, by dośrodkować pod bramkę. Tam na piłkę czekał już Nielsen.

• Strzał z dystansu Gyurcso okazał się niecelny. Wcześniej pomocnik uciekł Kędziorze.

• Kostevych ma problemy z podniesieniem się z murawy. Potrzebna pomoc medyków - przerwa w grze.

• Świetna interwencja Putnockiego. Idealnie wyjął mocne uderzenie Deleva.

• Rapa pokazał się z prawej strony pola karnego. Wrzutka i piłkę przejął Gyurcso. Błyskawicznie się obrócił, ograł Kędziorę, by podac do Deleva. Pomocnik Pogoni na spalonym. Bramka nieuznana.

• Blokowany przez rywali Murawski uderzył z dystansu. Piłka nieznacznie przeleciała obok słupka.

• Kownacki przewrócony po wysokiej wrzutce Tetteha. Napastnik dostał jeszcze piłką i potrzebował pomocy medyków.

• Strzał Majewskiego z dystansu. Tym razem niecelnie.

• Frączczak pomknął do przodu, wpadł w pole karne i tam padł po kontakcie z Nielsenem. Arbiter nie dopatrzył się faulu

• Pogoń po raz pierwszy w tej części gry wyszła z własnej połowy. Nie udało sie jednak skonstruować nic nie wskazuje na zmianę wyniku.

• Lech mocno wszedł w tę częśc gry. Od razu ruszyli do ofensywy. Na razie dobrze sprawuje się jednak defensywa gospodarzy.

• Druga część gry rozpoczęta. Od środka Portowcy.

• Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi 2:0 po dwóch golach Kownackiego.

• Długa piłka Wilusza na połowę przeciwnika. Defensorzy Pogoni uprzedzili biegnącego w jej kierunku Kownacki.

• Ciftci długo krążył na lewym skrzydle. Długo zwlekał z oddaniem piłki, aż w końcu zabrał mu ją Gajos.

• Długie dośrodkowanie Nunesa z rzutu wolnego. Piłka wyszła za linię boczną.

• Volodymyr Kostevych otrzymał żółtą kartkę za faul na wychodzącym z kontrą Delevie.

• Gyurcso zakończył naprawdę fajną akcję bardzo niecelnym strzałem. Nieprzygotowanie uderzenie daleko od bramki.

• Jevtić pomknął lewym skrzydłem, wyminął rywali i posłał piłkę do Majewskiego. Ten sprytnie odegrał do Kownackiego. Młody napastnik świetnie przyjął sobie piłkę, oszukał Matrasa, by oddać strzał. Drugi strzał, drugi gol.

• GOL! Dawid Kownacki podwyższa wynik na 2:0. Szybka akcja Lecha lewym skrzydłem.

• Wilusz i Nielsen skutecznie odcięli Ciftci'ego od piłki. Kolejne podanie w pole karne Putnockiego bez adresata

• Dośrodkowanie z lewej strony w kierunku czającego się w polu karnym Ciftciego głową wybił Nielsen.

• Portowcy krótkimi podaniami znaleźli się na połowie Lecha. Sporo wymiany piłki, ale defensywa Kolejorza nie pozwoliła rywalom nawet przedostac się w pole karne.

• Portowcy wybili piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego prosto pod nogi Gajosa. Ten huknął z dystansu. Fantastyczna interwencja Słowika.

• Makuszewski wypuścił Kędziorę prawą stroną. Faul spóźnionego Nunesa i będzie rzut wolny dla Lecha

• Strzał Deleva po dynamicznej akcji Portowców. Tym razem niecelnie.

• Jevtić wbiegł w pole karne i podał do wbiegającego Kostevycha. Portowcy uprzedili jednak Ukraińca i przejęli piłkę.

• Gyurcso popędził lewą stroną boiska po czym wrzucił wysoką piłkę w pole karne. Bez strzału na bramkę Putnockiego.

• Świetny powrót Rapy. Czystym wślizgiem zahamował rajd Makuszewskiego.

• Burić skutecznie interweniował po strzale z dystansu. Dwa rzuty rożne dla Pogoni z rzędu nie przyniosły już zagrożenia.

• Dośrodkowani Murawskiego z prawej strony pod pole karne. Nadbiegającego Ciftci'ego w ostatniej chwili uprzedził Nielsen.

• Ostatnie minuty przyniosły więcej gry w środku pola. Pogoń nie daje się już tak łątwo zaskakiwać jak na początku.

• Jevtić, który przebił się środkiem boiska podał na prawo do nadbiegającego Kędziory. Obrońca posłał piłkę równolegle do bramki, lecz tam przejęli ją gospodarze

• Po stracie Kostevycha Rapa wybiegł z szybszym kontratakiem. Na połowie Lecha podał do Deleva. Strzał Portowca obronił Burić.

• Makuszewski dobiegł pod pole karne, by w końcu wycofać piłkę. Nie była to jego najlepsza decyzja - futbolówkę przejęli rywale.

• Pierwsze uderzenie na bramkę Lecha. Spas Delev miał okazję wykonywać z daleka rzut wolny. Futbolówka poleciała nad bramką.

• Pogoń jak na razie w ogóle nie istnieje na boisku. Ma problem z wyjściem z własnej połowy i praktycznie nie zmusza Putnockiego do dotykania futbolówki.

• Rzut rożny przyniósł kolejną akcję pod bramką Pogoni. Słowik skutecznie interweniował po strzale z lewej strony.

• I znowu do interwencji zmuszony był Słowik. Wybił piłkę na korner po nieśmiałym uderzeniu Kownackiego. Nunes nie upilnował napastnika Lecha

• Prostopadłe podanie Jevticia w kierunku Kownackiego zostało odebrane przez stoperów gospodarzy.

• Po podaniu Jevticia z prawej strony, Kownacki zmylił Matrasa i umieścił piłkę w siatce. To już trzeci gol napastnika w trzecim kolejnym meczu.

• GOL! Dawid Kownacki pierwszym strzałem otwiera wynik spotkania w Szczecinie!

• Jak na razie gra koncentruje się w środku pola. Sporo wymian podań między lechitami.

• Gajos pędził środkiem boiska, lecz został sfaulowany przez jednego z rywali. Akcja lechitów zakończona.

• I ruszyli. Od środka rozpoczęli goście.

• Kędziora jest również kapitanem reprezentacji Polski do lat 21.

• Za nami przywitanie kapitanów - Rafała Murawskiego oraz Tomasza Kędziory, a także losowanie stron. Dla wychowanka Lacha to spory zaszczyt nosic kapitańską opaskę

• Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Z głośników wydobywa się hymn Pogoni.

• To spotkanie jest pierwszym z dwóch między tymi zespołami w ciagu tygodnia. Za kilka dni Pogoń z Lechem spotkają się przy Bułgarskiej w ramach Pucharu Polski.

• W Pogoni również kilka roszad. Kontuzjowanego Jarosława Fojuta zastąpi Sebastian Rudol, natomiast słabo spisujący się Seiya Kitano rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, a jego miejsce zajmie Spas Delev. Ostatnią zmianą jest brak Kamila Drygasa. Zamiast niego debiutujący w pierwszym składzie Nadir Ciftci.

• Względem starcia z Piastem kilka zmian w wyjściowym składzie. Do wyjściowej jedenastki powracają Matus Putnocky oraz Darko Jevtić. Zastąpią Jasmina Buricia, a także Szymona Pawłowskiego.

• Poznaniacy w tym roku nie stracili jeszcze nawet gola. I to mimo braku błyszczącego jesienią Jana Bednarka oraz walczących już za granicą Paulusa Arajuuriego oraz Tamasa Kadara. Para Lasse Nielsen - Maciej Wilusz radziła sobie zaskakująco dobrze. Dzięki temu to oni, a nie powracający do zdrowia reprezentant Polski do lat 21 rozpoczną piątkowy mecz od pierwszej minuty.

• Pogoni początek roku również nie ułożył się źle. Mimo, że spotkania nie należały do najbardziej efektywnych czy nawet najciekawszych, udało im się zebrać aż cztery punkty. Najpierw pokonali u siebie 2:1 Piasta Gliwice, a przed tygodniem w Krakowie uratowali oczko. W obu tych spotkaniach musieli gonić rezultat i za każdym razem poniekąd im się udawało. Jak będzie dzisiaj?

• Faworytem tego spotkania jest poznański Lech. Podopieczni Nenada Bjelicy bardzo dobrze weszli w 2017 rok. Najpierw 3:0 pokonali u siebie Bruk-Bet Termalicę Niecieczę, by tydzień później powtórzyć ten rezultat w Gliwicach. W obu spotkaniach na listę strzelców wpisywał się Dawid Kownacki, a swoje trafienia dopisywali jeszcze Radosław Majewski, Darko Jevtić oraz Marcin Robak. Dzisiaj pierwsza trójka znalazła się w wyjściowym składzie. Czy dołożą kolejne gole?