Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Łukasz Piszczek zagrał w sobotę znakomity mecz
Łukasz Piszczek zagrał w sobotę znakomity mecz Imago Sport and News/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało u siebie z QPR 1:4. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Krystian Bielik (Birmingham) – Krystian Bielik całe spotkanie z QPR spędził na ławce Birmingham.

Paweł Wszołek (QPR) – 85 minut i asysta Pawła Wszołka przy golu na 3:0 w wyjazdowym meczu z Birmingham.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town zremisowało u siebie z Leeds United 1:1. Bartosz Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Sagrada) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Progresso da Lunda Sul i Sagradą Esperanca.

Azerbejdżan

1. liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Gabala) – Gabala wygrała z Karabachem Agdam 2:0. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym Gabali.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Gol Łukasza Teodorczyka w meczu Oostende – RSC Anderlecht (1:4). Dla “Teo” był to osiemnasty gol w obecnym sezonie ligowym.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Achnas przegrał na wyjeździe z Anorthosisem 2:4. Patryk Procek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Arkadiusz Piech (Apollon) – Dwa gole Arkadiusza Piecha w meczu Apollon – Karmiotissa (3:0). Piech rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy. To siódmy gol 31-letniego napastnika w obecnym sezonie ligowym.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris wygrał na własnym obiekcie z Anagennisi 4:0. Tomasz Wełna całe spotkanie przesiedział na ławce drużyny z Limassolu.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – FC Kopenhaga zremisowała u siebie z Brondby IF 1:1 w derbowym starciu. Kamil Wilczek rozegrał 82 minuty w zespole gości.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco zremisowało na wyjeździe z Bastią 1:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w barwach lidera francuskiej ekstraklasy.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało u siebie z Guingamp 3:0. Igor Lewczuk całe spotkanie spędził na ławce „Żyrondystów”.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique Lyon wygrał na własnym obiekcie z Dijon 4:2. Maciej Rybus cały mecz przesiedział na ławce OL.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Nantes zremisowało na wyjeździe z FC Metz 1:1. Mariusz Stępiński przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo La Coruna przegrało na własnym stadionie z Alaves 0:1. Przemysław Tytoń całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała wyjazdowe spotkanie z Levante 1:3. Paweł Kieszek pojedynek oglądał z wysokości ławki rezerwowej Cordoby.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Zwycięski gol Mateusza Klicha w meczu Twente Enschede – Heerenveen (1:0). Polak w 54. minucie wykorzystał “jedenastkę”. W 90. minucie Klich został ukarany żółtą kartką.

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu PSV Eindhoven – NEC Nijmegen (3:1).

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Dwa gole Piotra Parzyszka w meczu De Graafschap – Telstar (2:1). Polski napastnik ma na swoim koncie już 17 bramek w obecnym sezonie ligowym.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Całe spotkanie w bramce De Graafschap rozegrał 24-letni Filip Bednarek.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Robert Lewandowski zdobył gola na wagę jednego punktu w meczu Hertha BSC – Bayern Monachium (1:1). Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął spotkanie na ławce Bayernu, a na boisko wszedł w 61. minucie spotkania. „Lewy” wyrównującą bramkę zdobył w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Gol i dwie asysty Łukasza Piszczka w meczu Borussia Dortmund – VfL Wolfsburg (3:0). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut. BVB awansowało na 3. miejsce w ligowej tabeli.
— Marek Wawrzynowski (@M_Wawrzynowski) 18 lutego 2017

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 75. minucie.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim pokonało na własnym obiekcie Darmstadt 2:0. Eugen Polanski wszedł na boisko w 74. minucie meczu.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia zremisowała na własnym obiekcie z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Paweł Olkowski rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg zremisował na wyjeździe z HSV 2:2. Rafał Gikiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover pokonał na wyjeździe Dynamo Drezno 2:1. Artur Sobiech całe spotkanie spędził na ławce H96.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na wyjeździe z Heidenheim 2:1. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera drugiej ligi niemieckiej.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf przegrała na wyjeździe z Greuther Furth 0:1. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – 90 minut Kacpra Przybyłki w barwach Kaiserslautern w meczu z Sandhausen. „Czerwone Diabły” wygrały 3:0.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Daniel Łukasik rozegrał 70 minut w meczu przeciwko Kaiserslautern.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Asysta Waldemara Soboty w meczu Arminia Bielefeld – Sankt Pauli (1:1). Polak przebywał na placu gry przez 80 minut.

Paweł Dawidowicz (Bochum) – Bochum wygrało u siebie z Wurzbuger Kickers 2:1. Paweł Dawidowicz spotkanie rozpoczął na ławce, a na placu gry zameldował się w 46. minucie.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Hearts) – “Serca” zremisowały na własnym obiekcie z Inverness 1:1. Krystian Nowak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor zremisował przed własną publicznością z Galatasaray 1:1. Patryk Tuszyński wszedł na boisko w 71. minucie meczu.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu Chievo Werona – SSC Napoli (1:3). Zieliński wszedł na boisko w 42. minucie, zastępując kontuzjowanego Allana. Polak wpisał się na listę strzelców w 58. minucie.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik wszedł na boisko w pojedynku z Chievo w 71. minucie spotkania.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma pokonała przed własną publicznością Torino 4:1. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało na wyjeździe z Juventusem 1:4. Thiago Cionek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Palermo.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria zremisowała u siebie z Cagliari Calcio 1:1. Karol Linetty spotkanie rozpoczął na ławce gospodarzy, a na placu gry pojawił się w 55. minucie.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Bartosz Bereszyński rozegrał pełne 90 minut w zespole Sampdorii Genua.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Bartosz Salamon całe spotkanie przesiedział na ławce Cagliari.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Empoli przegrało u siebie z Lazio Rzym 1:2. Łukasz Skorupski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara wygrała na wyjeździe z Latiną 1:0. Tomasz Kupisz wszedł na murawę w 59. Minucie spotkania. 10 minut później 27-latek został ukarany żółtą kartką.

Błażej Augustyn (Ascoli) – 90 minut Błażeja Augustyna w meczu Vicenza – Ascoli. Starcie zakończyło się remisem 1:1.

Igor Łasicki (Carpi) – Carpi pokonało na własnym stadionie Brescię 1:0. Igor Łasicki całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.