Hokejowe MŚ: Austria - Słowenia 1:2. Koniec marzeń Polaków o awansie do elity

Jacek Sroka
Jacek Sroka
To Włosi, a nie Polacy zajmą drugie miejsce w MŚ w Katowicach. fot  arkadiusz gola   polska press
To Włosi, a nie Polacy zajmą drugie miejsce w MŚ w Katowicach. fot arkadiusz gola polska press Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Austria przegrała ze Słowenią 1:2 w mistrzostwach świata Dywizji 1A w Katowicach. Ten rezultat oznacza koniec marzeń reprezentacji Polski na awans do światowej elity. Biało-czerwoni mogą bowiem co najwyżej zająć trzecie miejsce w turnieju w Spodku. Po tym zwycięstwie awans zapewnili sobie Słoweńcy, a drugie miejsce zajmą Włosi.

Słoweńcy wracają do elity po rocznej przerwie. Włosi awansują do grona najlepszych jeśli w majowych MŚ elity w Rosji ostatniego miejsca w swojej grupie nie zajmą Francuzi lub Niemcy, którzy będą gospodarzami mistrzostw w 2017 roku i mają w nich zagwarantowany udział.

Austria prowadziła po strzale Konstantina Komarka w 6 min., a jeszcze w pierwszej tercji wyrównał Robert Sabolić (10 min). Gola na wagę zwycięstwa strzelił w przewadze Ken Ograjensek (28 min). Słowenia wygrała zasłużenie zarówno mecz z Austrią jak i cały turniej.

Polacy jeśli pokonają w ostatnim meczu w Katowicach Japonię będą mieli tyle samo punktów co Włosi - 9, ale o tym, że to drużyna Italii zajmie drugą lokatę przesądził bezpośredni mecz. Na inaugurację turnieju biało-czerwoni przegrali z Włochami 1:3. Podopieczni trenera Jacka Płachty przed rokiem w Krakowie również zakończyli MŚ na trzeciej pozycji.