Czerwone Diabły górą nad The Blues! Bitwa o Anglię rozstrzygnięta za sprawą super rezerwowego

DW
Bohaterami gospodarzy byli Romelu Lukaku i Jesse Lingard. Belg zanotował bramkę i asystę, natomiast Lingard kapitalnie wykorzystał podanie od bardziej doświadczonego kolegi. EAST NEWS
Choć oba zespoły są dalekie od optymalnej formy, na Old Trafford byliśmy dziś świadkami wielkiego widowiska. Manchester United wygrał z Chelsea 2:1 po golach Romelu Lukaku i Jessiego Lingarda, choć to "The Blues" wyszli na prowadzenie. Jose Mourinho i jego podopieczni zachowują więc pozycję wicelidera.

Trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa w dzisiejszym meczu. Obie drużyny w ostatnich meczach w ligowych rozgrywkach prezentowały bardzo przeciętną formę. Zarówno gospodarze jak i goście z Londynu w swoich ostatnich trzecg ligowych potyczkach zdołali uciułać zaledwie jedno zwycięstwo. Lepiej zaczęli jednak piłkarze Chelsea.

W 4. minucie dośrodkowanie Azpilicuety w pole karne próbował wykorzystać Alvaro Morata. Hiszpan trafił w poprzeczkę, ale to już był pierwszy sygnał ostrzegawczy dla "Czerwonych Diabłów". Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie na korzyść Chelsea. The Blues rozpoczęli dzisiejszy pojedynek z impetem. Gospodarze odpowiedzieli w 28. minucie. Sanchez wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał w środek bramki w której bardzo dobrze ustawiony był Courtois.

Po czterech minutach jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Znakomitym podaniem na wolne pole obsłużony został Willian przez Edena Hazarda. Brazylijczyk znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i nie miał litości dla swojego rywala. W 39. minucie mieliśmy już remis za sprawą trafienia Romelu Lukaku. Szybka trójkowa akcja United. Zapoczątkował ją Sanchez, który zagrał do Martiala, ten zagrał do Lukaku, a snajper wpakował piłkę do bramki.

W drugiej połowię coraz większą inicjatywę przejmować zaczęli podopieczni Jose Mourinho, choć pierwsza groźna sytuacja znów została stworzona przez "The Blues". Jak na zamówienie zdecydował się na groźny strzał z dystansu Drinkwater. De Gea wypluł piłkę przed siebie po uderzeniu pomocnika Chelsea, jednak bramkarz "Czerwonych Diabłów" był asekurowany przez kolegów z obrony, którzy zażegnali niebezpieczeństwo.

Jose Mourinho zdecydował się w 64. minucie na pierwszą zmianę. Za Antony'ego Martiala wszedł Jesse Lingard. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. W 76. minucie zawodnicy Manchesteru potwierdzili swoją przewagę. Piękne dogranie Romelu Lukaku w pole karne i strzałem głową kończy akcję Jesse Lingard - zawodnik, który jeszcze kwadrans wcześniej rozgrzewał się przy linii bocznej.

Joker zapewnił United zwycięstwo. Antonio Conte znów może być w tarapatach - jego Chelsea zajmuje 5. miejsce, które zapewnia tylko występy w Lidze Europy.