OPRAC.:
PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Radomiak Radom nie miał prawa przypaść do gustu nawet największym koneserom przeciętnego futbolu. Skończyło się bez bramek i choćby celnego strzału gospodarzy. Oto skrót tak zwanych najciekawszych akcji.

Najciekawsze akcje z meczu Warta Poznań - Radomiak Radom

Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali radomianie. W dziewiątej minucie Rafał Wolski z woleja próbował pokonać Jędrzeja Grobelnego. Piłka po koźle trafiła w poprzeczkę, a Bogdan Tiru natychmiast wybił ją na rzut rożny. Ta akcja uskrzydliła podopiecznych Macieja Kędziorka, którzy przejawiali więcej energii i ochoty do gry. Nie stworzyli jednak zbyt wielu sytuacji, a uderzenie głową byłego obrońcy Warty Jana Grzesika nie mogło zaskoczyć Grobelnego.

Poznaniacy grali bezbarwnie, bez polotu i bez pomysłu. O ile na własnej połowie radzili sobie całkiem nieźle, tak w ofensywie praktycznie nie istnieli. Trener Dawid Szulczek dość nietypowo ustawił skład zostawiając dwóch nominalnych napastników – Dario Vizingera i Martona Eppela - na ławce rezerwowych. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem był Tomas Prikryl, który w poznańskiej drużynie dotąd pełnił rolę skrzydłowego. Bilans Warty w pierwszej połowie to zaledwie jeden niecelny strzał.

Reprezentacja Polski. Probierz wysłał Milę na mecz Roma - Torino

Jednym najbardziej aktywnych piłkarzy na boisku był Wolski, od którego zaczynała się większość akcji Radomiaka. 31-letni pomocnik z rzutu wolnego był bliski otwarcia wyniku, ale posłał piłkę obok muru, ale tuż obok słupka.

Po zmianie stron emocji także było jak na lekarstwo. Radomianie zaczęli z animuszem, którego starczyło im na kilkanaście minut. Po blisko godzinie przebudzili się warciarze, a więcej pracy mieli obrońcy gości. Trener Szulczek dokonał też kilku roszad w składzie, desygnował na boisko więcej ofensywnych graczy i zmienił ustawienie. Gospodarze na krótko przejęli inicjatywę, ale poza kilkoma wrzutkami w pole karne nie zagrozili poważniej bramce Filipa Majchrowicza.

Podopieczni Kędziorka w końcówce spotkania też grali nieco chaotycznie. Poza minimalnie niecelnym uderzeniem Krystiana Okoniewskiego niczym szczególnym nie wykazali się pod bramką przeciwnika. PAP, Marcin Pawlicki

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin jako jedyny kandydat do tytułu mistrza Polski wygrała w tym roku wszystkie trzy mecze. Po ograniu na wyjazdach Śląska i Radomiaka u siebie nie dała szans ŁKS. Dziesiątą bramkę w sezonie zdobył już Kamil Grosicki, który naturalnie znalazł się w najlepszej jedenastce 22. kolejki. Ale nie tylko on spośród Portowców.W naszej jedenastce wyróżnionych znajdziecie:- dziesięciu seniorów i młodzieżowca- pięciu Polaków, Austriaka, Hiszpana, Meksykanina, Portugalczyka, Ukraińca oraz Słoweńca- po dwóch piłkarzy Legii Warszawa, Pogoni Szczecin i Ruchu Chorzów, po jednym Lecha Poznań, Korony Kielce, Stali Mielec, Śląska Wrocław oraz Widzewa Łódź.

Jedenastka 22. kolejki Ekstraklasy. Pogoń Szczecin chce wsta...