Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Pełen stadion i trzy gole. Pogoń Szczecin choć przegrywała z Widzewem Łódź od czwartej minuty to po przerwie zdołała odwrócić rezultat i wygrać 2:1. Polecamy obszerny skrót najciekawszych akcji.

Bramki z meczu Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

Mecze z udziałem Rakowa Częstochowa czy Legii Warszawa zostały przełożone na inne terminy, więc to w niedzielę w Szczecinie skończyły się emocje związane z 2. kolejką. Warto było przyjść na stadion albo przynajmniej zasiąść przed ekranem.

Widzew prędko objął prowadzenie. Do pustej siatki trafił Bartłomiej Pawłowski, który na długim słupku zamknął składną akcję całego zespołu. Potem sytuacje miała głównie Pogoń, lecz wynik do przerwy nie drgnął.

W drugiej połowie Pogoń wzięła się na poważnie za odrabianie strat. Zaraz po wznowieniu wyrównał Luka Zahović. Napastnik uderzył głową po wrzutce z rzutu wolnego.

Zwycięstwo dla Pogoni przypieczętował jego nowy partner z ataku, czyli Grek Efthymis Koulouris, który pokonał tydzień temu również bramkarza Warty Poznań.

Pogoń pod koniec meczu straciła drugą bramkę, ale ta po analizie VAR została odwołana. System wyłapał spalonego u Bartłomieja Pawłowskiego, którego podanie poprzedziło uderzenie Ernesta Terpiłowskiego.

Po dwóch kolejkach Pogoń ma więc komplet sześciu punktów, a Widzew trzy.