Jakub Jabłoński
od 16 lat
Fortuna 1. liga. Miedź Legnica, spadkowicz z PKO Ekstraklasy w poprzednim sezonie, teraz w 10. kolejce na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej zaledwie zremisowała z Chrobrym Głogów 1:1 i zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 16 punktów. Zapraszamy do zobaczenia najciekawszych akcji tego meczu.

Najciekawsze sytuacje meczu Miedź Legnica - Chrobry Głogów

Przyjezdni z Głogowa rozpoczęli spotkanie 10. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi najlepiej jak się da. Już w 4. minucie objęli prowadzenie za sprawą Mikołaja Lebedyńskiego, który świetnie odnalazł się w polu karnym rywala i perfekcyjnym strzałem z główki po dośrodkowaniu z lewej strony uszczęśliwił cały sektor gości.

W pierwszej części spotkania gospodarze nie zdołali odpowiedzieć i na przerwę podopieczni Piotra Plewni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Dopiero w drugiej połowie Miedź Legnica wzięła się do roboty i w 56. minucie Marcel Mansfeld wyrównał stan rywalizacji. Napastnik skorzystał z kapitalnej centry Szymona Zalewskiego i perfekcyjnym strzałem głową zmieścił piłke między słupki brami strzeżonej przez Damiana Węglarza.

Mimo licznych ataków na bramkę Chrobrego ostatecznie Miedzi nie udało się postawić "kropki nad i" i zainkasować trzy punkty. Drużynie, której trenerem jest Radosław Bella musi wystarczyć jeden punkt po 10. serii gier do ligowej tabeli. Aktualnie ekipa z Legnicy zajmuje 5. miejsce i traci siedem punktów do fotelu lidera.

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
Bramki: Marcel Mansfeld 56' - Mikołaj Lebedyński 4'
Żółte kartki: Andrzej Niewulis 50', Tarsi Aguado 86' - Natan Malczuk 52', Patryk Mucha 71', Kamil Wojtyra 86', 90+5'
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Niewulis, Zalewski (Carolina 84') - Michalik (Drzazga 84'), Aguado, Tront (Pierzak 75'), Salvador - Drygas (Antonik 69') - Mansfeld (Stanclik 75')

Chrobry: Węglarz - Estigarribia (Plewka 46'), Michalec (Bougaidis 36'), Malczuk - Ozimek, Mucha, Mandrysz, Hanc (Paz 72') - Tupaj, Biel (Bartlewicz 72') - Lebedyński (Wojtyra 77')