OPRAC.:
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa miała przerwać serię bez wygranej, tymczasem ją wydłużyła. W hicie kolejki pozwoliła odpowiedzieć Pogoni Szczecin, przez co mecz skończył się remisem 1:1. Oto skrót najciekawszych akcji.

Bramki z meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

W pierwszej połowie najważniejsze wydarzenia miały miejsce na jej początku. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w siódmej minucie, kiedy obrońca Pogoni Danijel Loncar doznał urazu głowy po zderzeniu z własnym bramkarzem i napastnikiem Legii Blazem Kramerem.

26-letni Chorwat przez kilka minut był opatrywany, a następnie zabrano go na noszach do karetki i odwieziono do szpitala na badania.

Legia prowadziła grę, dłużej utrzymywała się przy piłce, a najbliżej gola była w 18. minucie, gdy po rzucie rożnym w słupek trafił Portugalczyk Yuri Ribeiro. Pogoń bezskutecznie próbowała się odgryzać strzałami z dystansu.

Legia Warszawa notuje dramatyczną serię. Duża strata do lidera tabeli

W drugiej połowie kibice zobaczyli bramki. W 49. minucie prowadzenie Legii dał Paweł Wszołek, który po zagraniu Josue z bliska głową skierował piłkę do siatki.

Wydawało się, że gospodarze wszystko mają pod kontrolą, ale w 60. minucie piłkę w środkowej części boiska stracił Szwajcar Marco Burch i Pogoń wyprowadziła zabójczą kontrę. W swoim stylu lewą stroną pobiegł Kamil Grosicki, który następnie zagrał do Efthymisa Koulourisa, a Grek z bliskiej odległości doprowadził do remisu.

Do końca spotkania żadna z drużyn nie stworzyła już dogodnej okazji do zdobycia bramki.

W tabeli Pogoń jest trzecia, a do prowadzącego Śląska Wrocław traci pięć punktów. Piątą Legię od lidera dzieli siedem punktów. PAP