Tomasz Kuczyński
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki Wojciech Matusik
W sobotę 21.01.2023 r. w Sapporo odbył się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygrał Austriak Stefan Kraft. Poniżej WYNIKI.

Kolejność drugiego konkursu PŚ w Sapporo:

1. Stefan Kraft (Austria), 2. Halvor Egner Granerud (Norwegia), 3. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 4. Dawid Kubacki,...8. Kamil Stoch, 9. Piotr Żyła, 25. Aleksander Zniszczoł. Kubacki zakończył swoją serię miejsc na podium na 10. Kamil Stoch zdobył w karierze w sumie już 13.077 punktów. Wyprzedził Adama Małysza - 13.070 pkt.

W Pucharze Świata nadal prowadzi Dawid Kubacki.

Skoki narciarskie NA ŻYWO 21.01.2023

Puchar Świata w skokach NA ŻYWO: Konkurs w Sapporo LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Zapis relacji live

Stefan Kraft - 135,5 m. Wygrał! Kubacki czwarty.

Halvor Egner Granerud - 132 m. Norweg objął prowadzenie. Został Stefan Kraft.

Aleksander Zniszczoł - 109 m... Jest 22.

Dawid Kubacki - musiał zejść z belki startowej. W końcu mógł skoczyć - 128 m. Jest drugi.

Kamil Stoch - w trudnych warunkach 121 m. Jest piąty.

Ryoyu Kobayashi - 137,5 m. Japończyk wskoczył na 1. miejsce.

Manuel Fettner - 133,5 m. Austriak prowadzi.

Piotr Żyła - 134 m. Jest liderem.

Rozpoczęła się seria finałowa.

Kolejność po I serii: 1. Stefan Kraft, 2. Halvor Egner Granerud, 3. Aleksander Zniszczoł i Peter Prevc, 5. Dawid Kubacki, 6. Timi Zajc, 7. Kamil Stoch... 20. Piotr Żyła.

Dawid Kubacki - 131,5 m. Piąte miejsce.

Halvor Egner Granerud - 129,5 m. Jest drugi.

Anże Lanisek skakał w złych warunkach - 103,5 m. Słoweniec jest na 47. miejscu bez awansu do finału.

Stefan Kraft - 139 m. Austriak objął prowadzenie.

Piotr Żyła - 130 m. Jest 17.

Kamil Stoch - 131,5 m. Teraz jest czwarty.

Mamy dwóch liderów - Aleksander Zniszczoł i Peter Prevc.

Na prowadzeniu Aleksander Zniszczoł. Polak skoczył 141 metrów. Oczywiście ma już awans do serii finałowej.

Rozpoczął się konkurs!

Za nami kwalifikacje. Dawid Kubacki oddał skok na 144,5 m i zajął 1. miejsce. W konkursie zobaczymy też Piotra Żyłę - 10. miejsce, Kamila Stocha - 14. miejsce i Aleksandra Zniszczoła - 17. Nie awansował Paweł Wąsek - 59.

Tak zapowiadaliśmy drugi konkurs w Sapporo:

Dawid Kubacki w piątek po raz 10. z rzędu znalazł się na podium Pucharu Świata i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Norweg Halvor Egner Granerud był trzeci. Czwartą lokatę zajął Kamil Stoch, a Piotr Żyła był 14. Kubacki prowadził po I serii, więc mamy nadzieję, że w sobotę znów zaatakuje pierwsze miejsce.

W kwalifikacjach weźmie udział pięciu Polaków. Oprócz wspomnianej trójki to Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Obu zabrakło w serii finałowej piątkowego konkursu. Wąsek był 33., a Zniszczoł 38. Na liście startowej piątkowych kwalifikacji jest 65 zawodników. Numery Polaków: Zniszczoł (26), Wąsek (41), Stoch (59), Żyła (61) i Kubacki (65).

Prowadzący w klasyfikacji generalnej PŚ Kubacki ma 1090 pkt. Drugi Granerud 956 pkt. i trzeci Anże Lanisek 912 pkt. Piąte miejsce zajmuje Żyła 567 pkt., siódmy jest Stoch 351 pkt.