Rozżalona Arka Gdynia domaga się wyjaśnień. Prezes Michał Kołakowski wysłał pismo w sprawie decyzji sędziego Jarosława Przybyła

Wojciech Matusik
Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia nie może przeboleć porażki w prestiżowym meczu z Wisłą Kraków (0:1). Zdaniem piłkarzy, trenera i władz klubu sędziowanie przy Reymonta było skandaliczne. Prezes Michał Kołakowski wysłał już pismo do PZPN z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie decyzji podjętych przez sędziego Jarosława Przybyła.

Przypomnijmy, mecz odbył się w sobotę. Po 25 minutach sędzia Przybył wyrzucił z boiska Christiana Alemana za uderzenie Ivana Jelicia Balty w plecy. Był to rewanż za odepchnięcie. Potem, w 58 minucie za dwie żółte kartki wyleciał również Michał Marcjanik. Zdziesiątkowana Arka po godzinie gry straciła jedyną bramkę - z rzutu karnego.

Czego Arka domaga się od PZPN? W piśmie skierowanym do Przewodniczącego Kolegium Sędziów prezes klubu prosi o komentarz do decyzji Przybyła o niewyrzuceniu Balty z boiska - czy to w 25 minucie, gdy odepchnął Alemana, czy po akcji z 44 minuty, gdy sfaulował Sebastiana Milewskiego, a potem odkopał piłkę, gdy miał już na koncie żółtą kartkę. Arka chce też dowiedzieć się, dlaczego w doliczonym czasie bezpośredniej czerwonej kartki nie otrzymał Bartosz Jaroch.

Według obozu żółto-niebieskich sędzia Przybył wraz z asystentami podjął szereg "niezrozumiałych decyzji". Pismo kończy prośba do PZPN-u o ujawnienie noty przyznanej rozjemcy z Kluczborka.

We wtorek Arka złoży odwołanie w sprawie pierwszej żółtej kartki dla Michała Marcjanika.

W marcu sędzia Przybył skończył 46 lat. Od wielu sezonów gwiżdże w ekstraklasie, a do 1 ligi odsyłany jest wyłącznie sporadycznie - na ważne i wywołujące emocje spotkania.

1. LIGA w GOL24

FC Barcelona ma rzucić wyzwanie Realowi Madryt i zawalczyć w Lidze Mistrzów o coś więcej niż tylko wyjście z grupy. Robert Lewandowski będzie największą gwiazdą przebudowanej drużyny. Poznajcie przewidywany skład oraz jego głębię z uwzględnieniem transferów potwierdzonych i nadchodzących.

Tak ma wyglądać skład FC Barcelony z Robertem Lewandowskim. ...