Religia w szkole czy w kościele? Komentarzy jest mnóstwo!

zebr. mw-g
Nie ma żadnego przepisu, który by nakazywał ustawienie religii na pierwszej lub ostatniej lekcji, a nie w środku zajęć. Rodzice dzieci, które nie chodzą na religię nie kryją oburzenia. Choć religia między innymi lekcjami zdarzała się w szkołach już wcześniej, dopiero teraz o problemie zrobiło się głośno. Rodzice dzieci, które na religię nie chodzą, nie chcą, aby ich pociechy miały w planie „okienko”.

- Dlaczego syn ma siedzieć godzinę w świetlicy? Traci czas, a i tak ma dużo lekcji - denerwuje się pani Aneta.

Szkoły zapewniają, że starają się tak układać plan, aby religia nie była w środku lekcji. Ale jak mówią, nie zawsze jest to możliwe.

Uczęszczanie na religię nie są obowiązkowe a uczniowie mają prawo nie chodzić na religię. Niektórzy rodzice są tak zbulwersowani, że grożą zawiadomieniem prokuratury.

Czytaj więcej na temat religii w szkołach: Gdy dziecko nie chodzi na religię, ma „okienko” w planie. I przez to siedzi godzinę w świetlicy

W mediach społecznościowych zawrzało. Rodzice dzielą się opiniami i przykładami ze szkół. Wielu z nich proponuje, żeby religia w ogóle nie odbywała się w szkole, a w kościele, dla chętnych.

Jakie głosy dominują? Sprawdziliśmy. (Publikujemy wybrane komentarze)

- Religia powinna być w kaplicach przykościelnych i nie mieć żadnego wpływu na świadectwo szkolne - pisze Paweł.

Zobacz: Jak na dziecko wpływa zbyt długi dzień w szkole?

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

- Zdecydowanie religia powinna być w kościele lub salkach. Religia nie jest nauką powszechną - komentuje Hanna.

- Religia w szkole jak najbardziej to moim zdaniem. To najczęściej jedyne miejsce, gdzie młodzież ma możliwość usłyszeć i poznać Boga. Większa połowa, która chodzi na religię nie uczęszcza do kościoła. Więc religia jak najbardziej w szkole - uważa z kolei Maciej.

- Nie rozumiem tych wszystkich burzących się osób, że religii nie powinno być w szkole. Przecież religia NIE JEST OBOWIĄZKOWA! Nie chcesz, żeby dziecko chodziło na religię? Wystarczy napisać oświadczenie i nie chodzi. Z czego robicie problem! - pisze Agnieszka.

- Zdecydowanie poza szkołą i poza planem ten czas można wykorzystać na naukę czegoś pożytecznego - pisze Adam.

- W moim planie lekcji religia była na pierwszej lub na ostatniej lekcji przez co mało kto na nią chodził. Uważam, że powinna być w środku lekcji, albo w sobotę w kościele tak jak to było kiedyś - uważa Joanna.

- Może być w szkole, nie mam z tym problemu. Problem mam z tym, że lekcja ta MUSI być ujęta w planie na początku lub na końcu zajęć. Dzieci, które na religię nie chodzą, nie mogą być "karane" bezproduktywnym siedzeniem podczas okienka. To kpina! - pisze Tomek.

- Zawiadomienie do prokuratury bo dziecko ma jeszcze jedną długą przerwę? Ktoś tu jest nie poważny! - podsumowuje Krzysztof.

Wybór imienia dla dziecka to duża sprawa. Przyszli rodzice spędzają nieraz długie godziny, wybierając imię, które spodoba się im obojgu. Nowe badanie przeprowadzone przez portal Mumsnet.com pokazuje, że ​​prawie 20 procent ankietowanych rodziców przyznaje, że żałuje imienia, jakie wybrało dla swojego dziecka. ​​Około jedna trzecia spośród tych rodziców żałowała wyboru już w ciągu zaledwie sześciu tygodni po urodzeniu dziecka. Kolejne 25 procent tych rodziców odczuwało niezadowolenie, gdy dziecko zaczęło szkołę. Na szczęście aż 90 procent spośród ankietowanych matek i ojców deklaruje, że nie planuje zmieniać dziecku raz nadanego imienia.Aby przejść do kolejnego zdjęcia przesuń stronę gestem lub kliknij strzałkę w prawo na zdjęciu.Program 500 plus nie poprawił demografii, ale ograniczył biedę

Te imiona nadali rodzice, a teraz żałują! Twoje jest na liśc...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Religia w szkole czy w kościele? Komentarzy jest mnóstwo! - Gazeta Pomorska

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
maro333
W dniu 19.09.2018 o 22:12, Gość napisał:

Co się robi z przymusu to później to się omija, gdy dorosną będą omijać kościół z daleka

Nikt nikogo nie zmusza pomyśl najpierw a potem pisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

m
maro333

Nek najpierw zasięgnij informacji u zródla a potem pisz ---nie wiesz i piszesz bzdury!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ocena z religii dotyczy wiadomości jakie uczeń poznał i na ile się nauczył -ŻĄDNEJ WIARY SIĘ NIE OCENIA!!!!!

Moja córka ma religię na końcu lekcji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ciekawe co powiecie kiedyś Bogu jak przed NIM staniecie ????????????????????????????????A wszyscy staniecie wierzący i niewierzący!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tak pisza wszyscy ,którzy za grosz nie maja rozumu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

G
Gość
Co się robi z przymusu to później to się omija, gdy dorosną będą omijać kościół z daleka
M
Mamy Urodziny
Dziś są NASZEJ MAMY URODZINY 96 lat! Prawo 2 latapfzeywa w prywatnym domu opieki, gdzie nie mogę jej odwiedzić bo pobożna opiekunka prawna zabroniła mi wstępu./?/
Wróć na i.pl Portal i.pl