Siatkarze KKS Kozienice przegrali w Warszawie po tie - breaku. Sporo kontrowersji w trakcie starcia kozieniczan w stolicy

Radosław Olchowski
Siatkarze Enea KKS Kozienice przegrali w stolicy z MOS -em WOLA, ale zdobyli punkt do klasyfikacji 2. Ligi. archiwum KKS Kozienice
W meczu 20. kolejki sezonu zasadniczego drugoligowi siatkarze Enea KKS-u Kozienice ulegli w pięciu setach zespołowi MOS WOLA Warszawa. - Nie obyło się bez kontrowersji – czytamy w komunikacie kozienickiego klubu.

MOS Wola Tramwaje Warszawskie – Enea KKS Kozienice 3:2
Sety: 25:27, 27:25, 23:25, 25:20, 15:13.
MOS WOLA: Antoński, Skrzydło, Koc, Pacholczak, Orlicz, Kuliński, Bulira (libero) oraz Świniarski, Rajchelt, Skałbania, Wojtulewicz.
KKS: Ranecki, Baranowski, D. Ostrowski, B. Koryciński, Trąbka, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz Bartnik, Kałasz, Kiernoz.

W wyjściowym składzie KKS-u znaleźli się: Wojciech Ranecki na rozegraniu, Daniel Ostrowski i Jakub Baranowski na przyjęciu, Bartłomiej Koryciński i Michał Trąbka w środku, Antoni Sokołowski w ataku i na libero Robert Głogowski. Na początku spotkania lepiej spisywali się gracze z Puszczy Kozienickiej. Konsekwentnie grali swoją siatkówkę i utrzymywali niewielką przewagę.

- Bardzo dobrze w ataku spisywał się Antoni Sokołowski. Jednak ostatecznie przyjezdni zdobyli seta po walce na przewagi - czytamy w relacji.

Dwa kolejne sety rozstrzygały się także po bojach na przewagi. Raz jedni, a raz drudzy kończyli skutecznie swoje zapędy. Co by nie powiedzieć, kozieniczanie po raz drugi w tym spotkaniu objęli prowadzenie.
Na początku czwartego seta zawrzało. Po udanym bloku KKS -u jeden z graczy WOLI agresywnie wdarł się na stronę kozieniczan. Wtórował mu trener Woli. Efektem tej sytuacji były dwie czerwone kartki, po jednej dla zawodników obu ekip.

- Po kilku minutach wznowiono grę, ale niesmak pozostał. Za chwilę, po kolejnej wątpliwej akcji, kartkę zobaczył trener przyjezdnych Marek Grzelczak. Ekipa ze stolicy zachowywała się nieelegancko, a sędziowie reagowali tylko w jedną stronę. Mało tego, przy każdej stykowej sytuacji stołeczni próbowali wymuszać zmiany decyzji arbitrów, co też im się kilkukrotnie udało. Zdecydowana większość stykowych piłek też kończyła się punktami dla nich – opisywali starcie przedstawiciele KKS -u.

Gra w tym meczu toczyła się dalej. KKS musiał gonić rywali, ale nie dał rady. Ostatecznie spotkanie rozstrzygał tie – break. Piąty set zaczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0, ale KKS szybko odpowiedział. Niedługo potem był remis po 5.
W tie – breaku też nie zabrakło kontrowersyjnych sytuacji. Przy stanie 13:13 gospodarze dwukrotnie popisali się blokami i zapewnili sobie zwycięstwo.

- KKS przegrał w cieniu kontrowersji, ale zanotował punkt do klasyfikacji i pozostaje na trzecim miejscu w tabeli.

W innych meczach:[/b Necko Augustów – Trójka Międzyrzecz Podlaski 3:1, Metro Warszawa – SMS PZPS II Spała 3:0, Camper Wyszków – Lechia II Tomaszów Mazowiecki 2:3, Polcanex Kobyłka – Volley Ostrołęka 3:1. Mecz KS Błonie – Sparta Grodzisk Mazowiecki odbędzie się w środę 13 marca.