PSG wypuściło zwycięstwo nad Lille w 94 minucie. Gol Jonathana Davida

OPRAC.:
Kylian Mbappe, gwiazdor PSG
Kylian Mbappe, gwiazdor PSG PAP/EPA
Liga francuska. Gol Kyliana Mbappe na niewiele się zdał. W końcówce Paris Saint-Germain wypuściło okazję na zdobycie kompletu punktów. Lille odpowiedziało w 94 minucie, dlatego mecz skończył się remisem 1:1. Paradoks? Broniący tytułu paryżanie zakończyli na ośmiu serię ligowych zwycięstw, ale... umocnili się na prowadzeniu w tabeli, bo swojego spotkania nie wygrała Nicea Marcina Bułki.

Ligue 1. Lille - PSG 1:1

W 64. min obrońca Lille Bafode Diakite sfaulował Lucasa Hernandeza, a Mbappe wykorzystał rzut karny, zdobywając 16. bramkę w Ligue 1 i umacniając się na czele klasyfikacji strzelców. Drugi w zestawieniu Akor Adams z Montpellier ma siedem trafień.

Wszystko wskazywało na to, że PSG odniesie dziewiąte zwycięstwo z rzędu, jednak Kanadyjczyk Jonathan David w czwartej minucie doliczonego czasu gry uratował gospodarzom remis.

"Paryż ukarany w końcówce" - podsumował dziennik sportowy "L'Equipe" pierwszą od 30 września (1:1 z Clermont Foot) stratę punktów w Ligue 1 przez zespół trenera Luisa Enrique.

Mimo straty punktów PSG powiększyło swoją przewagę nad drugim Nice i trzecim AS Monaco, które w tej kolejce przegrały.

Paryżanie mają 37 pkt, o pięć więcej od Nice Marcina Bułki, które w sobotę uległo Le Havre 1:3. Polski bramkarz pierwszy raz w tym sezonie stracił trzy bramki, choć aż 10 razy zachował czyste konto.

Z kolei trzecie Monaco (30 pkt) przegrało z odradzającym się Olympique Lyon 0:1. Ekipa z Lille z 28 pkt jest czwarta. PAP

Robert Lewandowski powoli rozważa, jak powinien wyglądać jego koniec kariery. Kiedy i przede wszystkim w jakim klubie powinien nastąpić? Oto możliwe kierunki i te życzeniowe. W Polsce potencjalnie liczą się tylko dwa kluby!

Gdzie Robert Lewandowski zakończy karierę? Możliwe i życzeni...